Мінекономрозвитку звільнило директора Електронмашу за махінації

Мінекономрозвитку звільнило директора Електронмашу за махінації

1247
Ukrinform
Міністерство економічного розвитку і торгівлі України 26 березня звільнило директора державного підприємства "Електронмаш" Віктора Мову з посади у зв'язку зі зловживаннями владою і службовим становищем.

Про це повідомляє прес-служба Мінекономрозвитку.

"За даними СБУ, під час перебування на посаді директора підприємства Віктор Мова разом з іншими посадовими особами підприємства з 2000 року незаконно привласнили державне майно на суму понад 60 млн гривень, а також незаконно приватизували виробничі приміщення загальною площею понад 88 384,4 м кв., оздоровчий табір та інші активи на користь підприємства, засновником якого є родич Віктора Мови", - йдеться у повідомленні.

За отриманою інформацією, керівництво ДП "Електронмаш" регулярно проводило закупівлі товарів та послуг з порушеннями, часто за завищеними цінами в одних і тих самих приватних структур, пов'язаних із Мовою.

Серед зловживань, виявлених правоохоронними органами на ДП "Електронмаш" під час діяльності Мови, є також придбання протягом 2015-2016 року різних товарів на суму 31 239 млн грн за кошти підприємства для власних потреб, незаконна розтрата коштів ДП "Електронмаш" через передачу електромереж підприємства у користування приватним комерційним структурам без подальшої оплати за неї, недотримання вимоги щодо публічності звіту держпідприємства про свою діяльність тощо, заявили у міністерстві.

Читайте також: На Банковій вимагали відставки губернатора Миколаївщини

При цьому в Мінекономрозвитку стверджують, що, починаючи з 2016 року, неодноразово зверталося до керівництва ДП "Електронмаш" та Віктора Мови, зокрема, з вимогою надати пояснення щодо низки сумнівних операцій, а також припинити порушення та сприяти проведенню аудиту на підприємстві з метою визначення фактичної вартості земельної ділянки, нерухомості підприємства та незалежної оцінки діяльності ДП "Електронмаш".

Однак вимоги та вказівки Мінекономрозвитку на підприємстві не були виконані, внаслідок чого міністерство прийняло рішення про відсторонення та подальше звільнення Мови, йдеться в повідомленні.

Таким чином, з 26 березня 2018 року на підприємстві призначено тимчасового виконувача обов'язків директора, якому доручено зібрати детальну інформацію про діяльність ДП "Електронмаш" за період з 2000 року та передати її до Мінекономрозвитку та правоохоронних органів для належної правової оцінки та вжиття заходів реагування, поінформували в прес-службі.

Читайте також: В Україні підвищили мито на імпорт мінеральних добрив з Росії

Також найближчим часом буде оголошено відкритий конкурс на посаду керівника ДП "Електронмаш".

Як повідомлялося, Віктор Мова був генеральним директором "Електронмашу" з 1990 року.

ДП "Електронмаш" створене на базі заводу електронних обчислювальних та керуючих машин 1965 року і спеціалізується на постачанні комплектуючих та готової обчислювальної техніки та електронної продукції. ДП "Електронмаш" випускає, зокрема, прилади живлення бортових електромереж міського транспорту: тролейбусів, трамваїв, вагонів метрополітену та пасажирських вагонів залізниці, а також побутові лічильники природного газу, контрольно-касові апарати для підприємств торгівлі, громадського харчування та сфери послуг. Підприємство передане до сфери управління Мінекономрозвитку у 2014 році зі сфери управління Міністерства промислової політики. ДП "Електронмаш" включене до групи підприємств, які підлягають приватизації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>