Безпеку Рівненської АЕС перевірять на відповідність новим порадам МАГАТЕ

Безпеку Рівненської АЕС перевірять на відповідність новим порадам МАГАТЕ

Укрінформ
Найближчим часом на Рівненській АЕС розпочнеться робота щодо аналізу відповідності системи безпеки енергоблоків станції новим рекомендаціям МАГАТЕ.

Про це повідомдяє НАЕК "Енергоатом". 

"Вже весною на Рівненській АЕС службою аналізу безпеки буде проведено великий обсяг робіт щодо аналізу відповідності звітів з аналізу безпеки енергоблоків РАЕС рекомендаціям МАГАТЕ в частині оцінки впливу всіх можливих зовнішніх екстремальних впливів; аналізу безпеки об’єктів РАЕС, призначених для поводження з радіоактивними речовинами та радіоактивними відходами, а також при транспортуванні джерел іонізуючого випромінювання; планування робіт з урахуванням впливу багатоблоковості РАЕС на рівень безпеки", - йдеться в повідомленні. 

Зазначається, що після подій на японській АЕС Фукусіма МАГАТЕ була виконана значна робота із вдосконалення та оновлення нормативних документів, рекомендацій, методик щодо аналізу і оцінки безпеки АЕС, зокрема, внесено зміни у велику кількість існуючої документації та розпочато розробку нормативної документації щодо оцінки впливу багатоблоковості АЕС на рівень безпеки. Крім того, досвід інших держав демонструє, що сьогодні аналізу безпеки потребують не лише реакторна установка та басейн витримки, а й інші об’єкти, призначені для поводження з радіоактивними речовинами та радіоактивними відходами.

Читайте також: Блок №4 Запорізької АЕС на 97% готовий до продовження експлуатації - Енергоатом

За словами провідного інженера відділу ймовірнісного аналізу безпеки служби аналізу безпеки (САБ) Рівненської АЕС Віталія Охрімчука, у зв'язку з цим на Рівненській АЕС необхідно розробити інструкції з ліквідації аварій, які можуть виникнути одразу на кількох енергоблоках для врахування особливостей, викликаних багатоблоковістю станції. Також фахівцям САБ РАЕС необхідно буде провести обходи приміщень і обладнання реакторних відділень енергоблоків з метою коректного врахування виконаних модернізацій, зменшення консервативності та покращення якості імовірнісного аналізу безпеки внутрішніх пожеж та затоплень. Проведення таких обходів важливе для встановлення правильної локалізації устаткування і кабелів у пожежних секторах та відсіках.

Водночас, наголошується в повідомленні, частина нормативних документів України мають навіть жорсткіші вимоги щодо аналізу сейсмічних впливів для майданчика АЕС. Так, якщо в документації МАГАТЕ міститься вимога виконання такого аналізу з використанням детерміністичних або імовірнісних методів, натомість вітчизняний документ вимагає, щоб оцінка сейсмічної безпеки енергоблоків АЕС виконувалась обома методами.

У лютому поточного року в м. Відень (Австрія) відбувся міжнародний семінар МАГАТЕ, присвячений оцінці проектної безпеки та зовнішніх загроз для ядерних установок, участь в якому взяли фахівці із 15 країн світу, у тому числі - з України. У рамках семінару були представлені основні вимоги та рекомендації МАГАТЕ щодо оцінки зовнішніх екстремальних впливів на атомні електростанції та наведено приклади виконання робіт з оцінки цих впливів. Під час заходу значна увага була приділена процесу оцінки сейсмічних впливів на майданчик та енергоблоки атомних електростанцій. 

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-