В України гарні перспективи на ринках органічної продукції - Мінагро

В України гарні перспективи на ринках органічної продукції - Мінагро

Укрінформ
В цьогорічній міжнародній виставці Biofach (м.Нюрнберг) брали участь 20 українських компаній-виробників органічної продукції.

На цьому наголосила заступник міністра аграрної політики та продовольства України з питань європейської інтеграції  Ольга Трофімцева.

«Головні підсумки участі України в цьогорічній виставці Biofach ми зможемо підвести трохи згодом. Але я рада відмітити, що кожного року збільшується кількість виробників органічних продуктів, які гідно представляють свої товари на національному стенді. Другою приємною тенденцією є те, що Україна представляє не лише сировинну продукцію, але й все більше перероблених продуктів харчування, готових для продажу на поличках супермаркетів», - заявила заступник міністра з питань євроінтеграції.

Вона також додала, що в рамках виставки українська делегація провела 8 офіційних зустрічей з європейськими партнерами, включаючи ФРН, Польщу, Швейцарію, Бельгію та Нідерланди. За результатами цих зустрічей було досягнуто конкретних домовленостей щодо прямої та більш дієвої співпраці на рівні міністерств та відповідних відомств у питаннях простежуваності ланцюгів постачання органічної продукції від виробників до кінцевих споживачів, обміну інформацією та тренінгів для українських фахівців цієї галузі.

За словами Ольги Трофімцевої, сьогодні світовий ринок органічної продукції динамічно розвивається, попит на різні види продуктів стабільно зростає, а Україна має всі передумови для закріплення на ключових ринках сертифікованої органічної продукції як надійний постачальник.

«Основним завданням міністерства на сьогодні в цій галузі є завершення формування законодавчої бази для функціонування ринку органічного сільського господарства в Україні, включаючи доробку відповідного законопроекту та формування реєстрів операторів ринку та інше», - резюмувала Ольга Трофімцева.

Читайте також: Цьогоріч може бути новий рекорд з експорту свіжих фруктів та ягід - експерт

Національний павільйон України вже вп'яте був представлений на Biofach 2018 у виставковому центрі м.Нюрнберг (Німеччина), де з 4 по 17 лютого проходила міжнародна виставка. За цей час площа павільйону зросла майже вдвічі - з 70 м кв. у 2014 році до 130 м кв. в 2018 році. А ще помітно збільшилась кількість українських компаній-учасників. Цього року Україну представляли 20 компаній: виробники ягід, олійних та зернових культур, чаю, томатної пасти та представники органів сертифікації.

На сьогодні в Україні сертифіковано 381 173 га землі для органічного виробництва, з яких 289 551 вже отримали сертифікацію, а 91 662 га – знаходяться у перехідному періоді. Загальна сума операторів – 426, з яких 294 – виробники органічної продукції, а 132 – інші оператори ринку.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-