ЄБРР і FAO передали Україні обладнання для ідентифікації африканської чуми свиней

ЄБРР і FAO передали Україні обладнання для ідентифікації африканської чуми свиней

Укрінформ
ЄБРР і Продовольча та сільськогосподарська організація ООН (FAO) передали українським лабораторіям сучасне діагностичне обладнання для своєчасної та точної ідентифікації африканської чуми свиней.

Про це Укрінформ повідомили в FAO.

"Сьогодні, як результат другого етапу проекту, ЄБРР і ФАО передали сучасне діагностичне обладнання в українські лабораторії з метою зміцнення потенціалу українських ветеринарних служб до своєчасної та точної ідентифікації АЧС. Вручення відбулося під час зустрічі в Державному науково-дослідному інституті з лабораторної діагностики та ветеринарно-санітарної експертизи", - зазначили в FAO.

Нове обладнання для проведення аналізу полімеразної ланцюгової реакції в реальному часі (RT-PCR) – єдиного надійного методу діагностики АЧС – дозволить державним лабораторіям у Києві, Житомирі, Сумах та Миколаєві зробити свій внесок в успішний контроль над хворобою і виявляти АЧС на ранніх етапах, а також допоможе пом'якшити можливі ризики за рахунок поліпшення місцевого лабораторного потенціалу та знань з діагностики.

«Боротьба з африканською чумою свиней починається з належного контролю над захворюванням на державному рівні та інвестиціями у кращу біобезпеку на рівні приватних компаній. Спільний проект ФАО-ЄБРР здійснив практичні кроки щодо надання найсучаснішого обладнання та навчання, щоб дозволити українському уряду підвищити його можливості для моніторингу АЧС», - зазначила також заступник директора, старший банкір в представництві ЄБРР в Україні Леся Кузьменко. Вона додала, що в ЄБРР готові надавати подальшу підтримку розвитку свинарства та інвестувати в компанію з відповідною біобезпекою та стандартами якості.

Проект FAO і ЄБРР буде також націлений на формування партнерських зв'язків між державними лабораторіями та аграрними університетами в Одесі, Сумах та Житомирі для обміну найкращими практиками з діагностики.  У той же час, обладнання, що передано сьогодні, скоро стане доступним для працівників лабораторій і студентів ветеринарних факультетів для навчання і роботи.

"Загалом, проект допоможе надати необхідну лабораторну підтримку для швидкої і точної діагностики, що в поєднанні з іншими заходами забезпечить раннє виявлення і подолання хвороби", - наголосили в FAO.

Читайте також: У Міненерго обговорили з ЄБРР формування наглядової ради Укренерго

Нагадаємо, проект «Африканська чума свиней: підвищення обізнаності та пом’якшення ризиків в Україні» реалізується в Україні з 2015 року Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) і Продовольчою та сільськогосподарською організацією Об'єднаних Націй (ФАО), за підтримки  Державної служби України з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів та Асоціації свинарів України.

Останніми роками АЧС – смертельна хвороба свиней, що не передається людям – поставила під загрозу український сектор свинарства, а разом із ним і продовольчу безпеку та засоби для існування багатьох людей в країні. З 2012 року було зареєстровано 326 спалахів захворювання.

Поширення AЧС в Україні вже призвело до серйозних соціально-економічних наслідків. Хоча й було досягнуто певних результатів у знищенні цієї хвороби, втім  її негативний вплив на внутрішній ринок м'яса триває.

Реальний рівень розповсюдженості  АЧС в Україні залишається невизначеним через обмежені можливості державних  ветеринарних служб швидко виявляти та підтверджувати діагноз захворювання. За прогнозами експертів, якщо не здійснювати своєчасний та дієвий контроль за хворобою, негативний вплив від її поширення, ймовірно, буде збільшуватися і зумовить нові ризики для фермерів і переробників свинини.

На початку 2018 року поголів'я свиней в Україні оцінювалося майже в 6,1 мільйона свиней. Значна його частина утримується домогосподарствами та дрібними фермами, які, швидше за все, зіткнуться з труднощами із застосуванням заходів біобезпеки. Таким чином, вітчизняне виробництво свинини залишається вразливим до епізоотичних спалахів.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-