Україна може збільшити експорт в ЄС за рахунок еко-продуктів

Україна може збільшити експорт в ЄС за рахунок еко-продуктів

Ексклюзив
Укрінформ
Одним із найперспективніших напрямків розвитку  двосторонньої співпраці між Україною та Євросоюзом в галузі сільського господарства є постачання еко-продуктів. 

Таку думку в коментарі кореспонденту Укрінформу в ФРН висловив перший заступник міністра, в.о. міністра агрополітики Максим Мартинюк, який відвідав аграрну виставку в Берліні "Зелений тиждень".

"Якщо говорити в цілому про потенціал у двосторонній торгівлі, то я бачу найбільші можливості у галузі органічної продукції. З одного боку, попит на цю категорію стабільно зростає як відповідь на актуальні тренди на споживчому ринку, з іншого - Україна має можливість для збільшення обсягів виробництва органічної продукції, і відповідно, для нарощування експорту", - підкреслив він.

 Він також зазначив, що для стабільного розвитку цієї галузі необхідне ухвалення відповідного закону, який встановив би чіткі вимоги до сертифікації органічного виробництва. "Ми очікуємо, що Верховна Рада ближчим часом прийме цей закон, і після затвердження всіх підзаконних актів  наше законодавство буде гармонізовано із європейським в частині регулювання виробництва органіки", - поінформував Мартинюк, нагадавши, що ухвалення цього закону є одним із зобов'язань країни, зазначених в Угоді про вільну торгівлю.

 Аналізуючи загалом торговельні відносини між Україною та Євросоюзом в галузі АПК, він зазначив, що Угода про асоціацію та зону вільної торгівлі, яка набула чинності минулого року, безумовно розширила можливості для українських виробників, а також дозволила зміцнити позиції тим, хто вже давно експортує. І якщо за рядом категорій - мед, соки, зернові - квоти вибрані протягом перших двох тижнів року, то за деякими товарними позиціями, зокрема, ячменем, залишається великий потенціал для розвитку торгівлі. 

Читайте також: Україна обіцяє привезти свій павільйон у Берлін на "Зелений тиждень"-2019

В Україні із січня 2006 року реалізується Проект "Німецько-український аграрний діалог (APD)", він підтримує Україну у справі реформування аграрного законодавства та аграрної політики з урахуванням міжнародного досвіду Німеччини та інших країн, а також міжнародних організацій (ЄС, Світова організація торгівлі), відповідно до принципів ринкової економіки та структурної політики.

Всього за 11 місяців 2017 року Україна експортувала до Німеччини сільськогосподарської продукції на 345 857 тис. доларів, що на 62% більше, ніж за аналогічний період  2016 року. Найбільші обсяги експорту в категоріях м'ясо та субпродукти (20 062 тис. долл), мед натуральний (28 485 тис. дол), насіння олійних культур (193 500 тис. дол), вироби із зерна та хлібних злаків (10 453 тис. дол.).

 Українська делегація бере участь у найбільшій сільськогосподарській виставці в Європі, "Зеленому тижні", який проходить у Берліні з 19 по 28 січня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-