Міненерговугілля та Світовий банк обговорили реформування газового сектору

Міненерговугілля та Світовий банк обговорили реформування газового сектору

Укрінформ
Міненерговугілля спільно зі Світовим банком обговорили питання підтримки реформування газового сектору, забезпечення прозорості у видобувній галузі, податково-бюджетного моделювання та реформування НАК «Нафтогаз України».

Про це повідомляє Урядовий портал

«Заступник міністра енергетики та вугільної промисловості Наталія Бойко зустрілася з представниками Світового банку. Під час зустрічі обговорили питання підтримки реформування газового сектору, забезпечення прозорості у видобувній галузі, податково-бюджетного моделювання та реформування НАК «Нафтогаз України», - йдеться в повідомленні.

Бойко зазначила, що для зменшення залежності України від імпорту енергоносіїв затверджено Концепцію розвитку газовидобувної галузі на період до 2020 року, яка визначає пріоритетні завдання та шляхи збільшення обсягів видобутку природного газу. Крім того, 7 грудня був прийнятий Верховною Радою України законопроект 6776-д, яким передбачено з 1 січня 2018 впровадження стимулюючої ренти на газ, видобутий з нових свердловин на суходолі, у розмірі 12% і 6% залежно від глибини залягання покладу (до/понад 5000 м), а також впроваджується стабілізаційна умова для таких проектів - мораторій на підвищення ставок ренти на 5 років (до 2023 року). Міненерговугілля переконане, що такий підхід надасть можливість підприємствам галузі значно спростити роботу та збільшити обсяги видобутку вуглеводнів, а також сприятиме залученню іноземних інвесторів із провідними технологіями.

Читайте також: У Нафтогазі порахували, скільки заробили на підвищенні цін для населення

Сторони обговорили питання щодо зв'язку між видобуванням та збутом, а також процесу розділення НАК «Нафтогаз України». У цьому контексті поінформовано, що на сьогодні відповідною робочою групою проведено підготовчу роботу, яка дозволить одразу після рішення Стокгольмського арбітражу швидко і якісно виконати анбандлинг НАК «Нафтогаз України». 

За підсумками зустрічі сторони відзначили важливість реформ, які впроваджуються в газовій сфері, а також домовились про подальшу підтримку з боку Світового банку у просуванні реформ для зміцнення енергетичної безпеки України.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-