У Нафтогазі порахували, скільки заробили на  підвищенні цін для населення

У Нафтогазі порахували, скільки заробили на підвищенні цін для населення

1632
Ukrinform
Ефект від підвищення ціни на газ для населення після вирахування рентних платежів становив для НАК "Нафтогаз України" 4,3 млрд грн.

Про це у своїй колонці написав головний комерційний директор НАК "Нафтогаз України" Юрій Вітренко.

"Ефект у 2016 році від підвищення ціни для населення, після вирахування рентних платежів (додатковий податок) – всього 4,3 млрд грн. Тобто він в 30 разів є менш значущим для формування прибутку Нафтогазу, ніж ефект від закупівлі газу в Європі", - сказав Вітренко.

Разом з тим, Нафтогаз зараз витрачає на імпорт газу у рази менше в порівнянні з тим, що мав би витратити при купівлі газу виключно на умовах контракту з Газпромом. 

"На додаток до цього, купуючи газ на європейському ринку Нафтогаз збільшує попит на європейському ринку, який задовольняється за рахунок збільшення поставок російського газу на цей ринок, що транспортується через Україну, у свою чергу збільшуючи наші доходи від транзиту газу. Подивимося на цифри. Наприклад, на 2016 рік, за який Нафтогаз опублікував фінансову звітність з прибутком 21 млрд грн. У той же рік за рахунок закупівлі газу в Європі Нафтогаз зекономив 121 млрд грн", - зазначив Вітренко.

Читайте також: Борг підприємств перед Нафтогазом за тиждень зріс на 19,6% - до 32 мільярдів

За його оцінкою, підвищення цін на газ для населення принесло Нафтогазу навіть менше, ніж сукупний ефект від економії на закупівлі матеріально-технічних ресурсів та послуг (додатково до закупівлі газу, навіть якщо взяти тільки закупівлі через ProZorro), приросту видобутку власного газу, економії паливно-енергетичних ресурсів, та зменшення вартості кредитних ресурсів. 

"Це чинники, які знаходяться в межах контролю керівництва групи Нафтогаз. У цифрах: ефект від перелічених чинників (додатково до ефекту від закупівлі газу у Європі) + 7,5 млрд грн, тобто майже у два рази більший, ніж ефект від підвищення цін для населення", - додав Вітренко.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-