Транзит газу Україною зменшився на 23% через вибух в Австрії

Транзит газу Україною зменшився на 23% через вибух в Австрії

Укрінформ
Через вибух на австрійській газорозподільній станції Баумгартен транзит газу територією України зменшився на 23%. 

Водночас Україна своєчасно виконує заявки європейських країн-імпортерів та готова збільшити обсяги прокачування блакитного палива до Європи, повідомив Укрінформу радник міністра енергетики та вугільної промисловості Максим Білявський.

"Через учорашню надзвичайну ситуацію на Баумгартені в Австрії транзит газу територією України зменшився на 23% - до 200 млн куб. м на добу. Україна своєчасно виконує заявки європейських країн-імпортерів та готова збільшити обсяги прокачки блакитного палива до Європи після надходження відповідної заявки", - зазначив Білявський.

При цьому він наголосив, що на вітчизняних споживачах газу зменшення транзиту не позначиться жодним чином.

"Що стосується постачання газу вітчизняним споживачам (137,2 млн куб. м/добу) - ніяких змін немає, стабільно отримують газ з трьох джерел: національний видобуток (58,1 млн куб. м), запаси у сховищах (48,1 млн куб. м) та імпорт з Європи", - сказав він.

Також, за словами радника міністра, немає жодних змін щодо обсягів постачання газу із Європи в Україну.

"Немає жодних змін щодо обсягів постачання газу із Європи в Україну - 32,2 млн куб. м", - підкреслив Білявський.

Читайте також: Поліція назвала причину вибуху на газовому хабі в Австрії

Як повідомляв Укрінформ, у вівторок, 12 грудня, на австрійській газорозподільній станції Баумгартен стався вибух. Поліція встановила, що причиною був технічний збій. Станція належить найбільшому в Австрії імпортеру природного газу, який закуповує сировину з Росії, Норвегії та інших країн; вона є найбільшою не лише в республіці, а й у всій Європі. Станція діє з 1959 року.

Через інцидент Італія оголосила надзвичайний стан через дефіцит газу після вибуху в Австрії.

Крім того, у зв'язку з вибухом на австрійській газорозподільній станції, яка розташована за 500 м від словацького кордону, словацький газовий оператор Eustream припинив транспортування палива.

Фото:  APA/ROBERT JAEGER

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-