Гройсман: Україна за покладами газу - на 2-3 місці у світі

Гройсман: Україна за покладами газу - на 2-3 місці у світі

1916
Ukrinform
Інноваційні рішення мають бути основою ефективності і якості управління. Саме вони здатні швидко перетворити Україну, багату за покладами газу, на енергонезалежну державу.

На цьому наголосив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, виступаючи у середу на Міжнародному саміті мерів у Києві, повідомляє кореспондент Укрінформу.

"Якщо ми візьмемо надзвичайно важливу тему нашої енергетичної незалежності, це питання сьогодні є одним із пріоритетів. Але дуже залежить успішність і швидкість досягнення цієї мети від ваших дій - інноваційних, професійних, від технологічних рішень, які ви будете запроваджувати для того, щоб стати енергоефективними, а це означає конкурентними, і зробите свою інвестицію  в нашу енергетичну незалежність... Україна за покладами газу по всіх дослідженнях різних авторитетних організацій на другому, на третьому місці в світі. Ми в три-чотири рази добуваємо менше, ніж інші країни, в яких співвідношення запасів і видобутку сьогодні є достатньо високим. Ми - країна, яка може абсолютно повністю при запровадженні нових інноваційних технологічних рішень отримати енергетичну незалежність шляхом добування необхідної кількості газу для внутрішнього ринку і для того, щоб експортувати. Якщо ми експортуємо, це зовсім інший торгівельний баланс країни, це зовсім інша ціна національної валюти, це твердість національної економіки", - сказав Гройсман

Читайте також: Наступного року цілком реально отримати 5% зростання ВВП – Прем'єр

Водночас Прем'єр-міністр згадав часи енергозалежності України перед Росією з точки зору постачання природного газу.  

"Згадайте риторику останніх 15 років до 2014 року, яка була тема в українському суспільстві, що її нам нав'язувала влада, - по якій ціні купувати російський газ: 50 доларів або 100, 100 або 200, як отримати знижку на російський газ. І за рахунок чого - за рахунок Чорноморського флоту в Криму і віддачі частини території в довгострокове управління? Врешті-решт така політика призвела до тих проблем... які ми маємо сьогодні... І якщо ми проаналізуємо, що відбувалося в цих 10-15 років, то побачимо, що це була умисна політика знищення України і збільшення нашої залежності  в той час, коли ми маємо свої поклади. Це один тільки приклад, коли абсолютно непрофесійні, я б навіть сказав, - на превеликий жаль, це правда, - злочинні дії по відношенню до нашої країни призвели до величезних втрат і труднощів", - зазначив Гройсман.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>