В Україні вважають недоцільним суворе регулювання криптовалют

В Україні вважають недоцільним суворе регулювання криптовалют

789
Ukrinform
У Національній комісії з цінних паперів та фондового ринку вважають за недоцільне жорстке регулювання криптовалют.

Про це повідомляє прес-служба НКЦПФР.

«За результатами опрацювання проектів законодавчих ініціатив з питань врегулювання обігу криптовалют, а саме проекту Закону України «Про обіг криптовалюти в Україні» (№7183 від 6 жовтня 2017) та проекту Закону України «Про стимулювання ринку криптовалют та їх похідних в Україні» (№7183-1 від 10.10.2017), які подані на розгляд Верховної Ради, НКЦПФР не може підтримати їх в поточній редакції», - йдеться в повідомленні.

У Національній комісії з цінних паперів наполягають на їх доопрацюванні, враховуючи такі зауваження: використання терміну «криптовалюта» у законодавстві є невиправданим, оскільки за своєю суттю зазначене поняття є результатом фінансового інжинірингу та не є «валютою», у зв'язку з чим вважаємо більш доцільним вживання терміну «криптоодиниця». У НКЦПФР також вважають,  що правовий статус «криптовалют» у розвинених країнах відрізняється, та зазвичай, криптовалюта розглядається як фінансовий інструмент, інвестиційний актив, рідше товар. Саме таке визначення ми вбачаємо найбільш прийнятним. 

Читайте також: Курс біткоїна вперше перевищив 7 тисяч доларів

Окрім того, запропоноване законопроектами жорстке регулювання «вважаємо недоцільним, оскільки на теперішньому етапі (глобальної невизначеності в питанні регулювання ринку криптовалют) регулювання має відбуватись на основі принципів та полягати у запровадженні загальної правової «легалізації» фінансовим регулятором конкретної криптоодиниці, виходячи з характеру та кількості сторін операцій, які з нею здійснюються, системи її обліку».

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>