Набули чинності автономні торгові преференції ЄС для України

Набули чинності автономні торгові преференції ЄС для України

Заява
1908
Ukrinform
З 1 жовтня 2017 року набули чинності автономні торгові преференції Європейського Союзу для України.

Про це йдеться у спільній заяві комісара Європейської Комісії Сесілії Мальмстром та заступника міністра економічного розвитку та торгівлі - торгового представника України Наталії Микольської, повідомляє Урядовий портал.

"Декілька важливих сільськогосподарських та промислових товарів тепер матимуть кращий доступ на ринок ЄС, оскільки їх можна експортувати без застосування мита. Це є важливою ознакою триваючої, відчутної економічної та політичної підтримки ЄС для українського народу, держави та її реформ", - зазначається в заяві.

Зокрема, Регламент ЄС щодо автономних торговельних преференцій збільшує обсяги сільськогосподарської продукції, яку Україна може експортувати до ЄС згідно з Угодою про асоціацію, не сплачуючи митні збори. Це також прискорить ліквідацію ввізних мит ЄС на певні промислові товари, як це передбачено Угодою про асоціацію.

Читайте також: Митний союз з ЄС: Єврокомісія взяла до уваги ініціативу Порошенка

З погляду сільськогосподарської продукції Україна може безмитно експортувати до ЄС більші обсяги пшениці, кукурудзи, ячменю, вівса та ячмінних крупи та гранул. Ця пропозиція створює можливості експорту без застосування мита більших обсягів перероблених помідорів, натурального меду та виноградних соків до ЄС. Такі торгові преференції також сприятимуть розвитку галузей промисловості, наприклад, нададуть переваги українським виробникам взуття, мінеральних добрив, алюмінієвих виробів та побутової електроніки.

За даними Євростату, у першій половині 2017 року торгівля товарами між ЄС та Україною зросла на 23%, а ЄС, у свою чергу, продовжує зміцнювати свій статус найбільшого торговельного партнера України. У цілому на Європейський Союз припадає близько 40% загального обсягу експорту України, а додаткове відкриття можливостей торгівлі створить ще один стимул для зміцнення потужних торговельних зв’язків між ЄС та Україною та підтримуватиме подальшу експансію українського експорту до ЄС, з урахуванням торговельних обмежень, встановлених Росією, наголошується у заяві.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-