У Раді визнали незадовільною роботу тимчасового керівництва Держгеонадр

У Раді визнали незадовільною роботу тимчасового керівництва Держгеонадр

Укрінформ
Парламентський комітет з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи визнав незадовільною роботу тимчасового керівництва Держгеонадр. 

Про це стало відомо під час засідання комітету, 19 вересня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

За підсумками засідання парламентський комітет рекомендуватиме проведення нового конкурсу на призначення керівництва.

При цьому, попри те, що були запрошені обидва чиновника, на засідання з'явився лише Фощій. Кирилюк був відсутній, оскільки поїхав у відрядження.

Нагадаємо, Кирилюк і Фощій були призначені зі скандалом на керівні посади в Держгеонадра у травні поточного року. У тому числі - попри рішення Київського апеляційного адміністративного суду. Суд, зокрема, визнав незаконним конкурс на посади заступника та першого заступника голови Державної служби геології та надр України та зобов’язав провести його повторно.

Протягом кількох останніх місяців кілька компаній публічно заявили про перешкоджання їх діяльності з боку Держгеонадр через невидачу ліцензій на видобуток та розробку надр. Зокрема, це "Нафтогаз України", "Укрнафта", "Укргазвидобування", "Східний ГЗК", "Атомпрофспілка".

Водночас, за даними ЗМІ близько 90% заявок надрокористувачів, поданих в Держслужбу геології та надр на розгляд упродовж останніх 3 місяців, залишились без розгляду.

Окрім цього, за перші 100 днів роботи нове керівництво Держгеонадр провело лише 2 засідання комісії з питань надрокористування, на одному з яких не зібрали кворуму, а інше – провели під тиском Президента. ЗМІ зазначає, що за цей час прийнято рішення лише щодо геологічного вивчення та видобування піску, води та суглинки, однак жодного стратегічного спецдозволу на видобування нафти чи газу так і не затвердили.

Крім того, у Держгеонадрах ігнорують урядову постанову, відповідно до якої накази повинні публікувати на офіційному сайті відомства впродовж 5 днів. 

Читайте також: ЗМІ: У Держгеонадрах заблоковані 90% заявок надрокористувачів

Попри це, Кабінет Міністрів України наприкінці серпня вирішив продовжити на місяць строк випробування указаним чиновникам. Випробувальний термін витік 18 вересня.

За даними ЗМІ, Кирилюк - колишній член Партії регіонів, керівник Житомирської ДАБІ, що підпадав під дію закону про люстрацію. Фощій - колишній гендиректор ДП "Південукргеологія", був звільнений зі скандалом після того, як аудитор виявив нераціональне використання підприємством державних коштів, багатомільйонні заборгованості з виплати зарплат працівникам та доведення підприємства до банкрутства.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-