Держгеокадастр: з 1 вересня земельні відносини моніторитимуть за 140 показниками

Держгеокадастр: з 1 вересня земельні відносини моніторитимуть за 140 показниками

5416
Ukrinform
З 1 вересня 2017 року в Україні буде здійснюватися регулярний моніторинг ключових показників у сфері землекористування, інформація про які буде доступна громадянам.

Про це повідомляє прес-служба Держгеокадастру з посиланням на постанову “Про реалізацію пілотного проекту щодо проведення моніторингу земельних відносин та внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України” від 23 серпня 2017 року. Водночас, текст самої постанови на сайті Кабміну наразі відсутній.

"Відповідно до постанови уряду з 1 вересня впроваджується взаємний обмін інформацією між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування, що дозволить оновлювати дані на регулярній основі", - наголошують у Держгеокадастрі.

Зокрема, будуть акумулюватися такі групи даних: склад земель, кількість землевласників та землекористувачів, середній розмір земельних ділянок, реєстрація земельних ділянок у Державному земельному кадастрі, кількість і площа ділянок, переданих в оренду, наданих у користування та переданих у власність громадянам безоплатно, суми нарахованих та сплачених платежів за користування земельними ділянками – всього понад 140 показників.

Читайте також: Кабмін затвердив стратегію комунікацій у сфері запобігання та протидії корупції

Як підкреслив перший заступник міністра агрополітики та продовольства Максим Мартинюк, відображення стану та тенденцій розвитку земельних відносин дасть можливість оперативного реагування на ризики та виведе земельні відносини на принципово новий рівень відкритості, оскільки вся інформація буде акумульована та доступна громадськості та міжнародним організаціям. 

«Крім того, ми розраховуємо на підвищення ефективності розпорядження земельними ресурсами з боку місцевих громад, оскільки вони отримують потужний національний аналітично-інформаційний інструмент для фахового прийняття рішень у сфері землекористування», - зазначив він.

Нагадаємо, у форматі пілоту перший Моніторинг земельних відносин був проведений Держгеокадастром у 2015 році за підтримки Світового банку. Дослідження акумулювало дані шести відомств: Держгеокадастру, Мін’юсту, Державної фіскальної служби, Держстату, Держводагентства, Державної судової адміністрації.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>