Золотовалютні резерви Нацбанку скоротилися до $17,8 мільярда - Dragon Capital

Золотовалютні резерви Нацбанку скоротилися до $17,8 мільярда - Dragon Capital

661
Ukrinform
Валові золотовалютні резерви Національного банку України в липні 2017 року скоротилися на 1,0% порівняно з червнем, або на $0,2 млрд - до $17,8 млрд. 

Про це йдеться у прес-релізі інвестиційної компанії Dragon Capital, що є в розпорядженні Укрінформу.

"Валові золотовалютні резерви Національного банку України в липні скоротилися на 1,0% м/м (-$0,2 млрд) до $17,8 млрд, внаслідок чого зростання з початку року становило +14,5% (+$2,3 млрд). За нашими оцінками, цей показник відповідає 3,8 місяця імпорту товарів і послуг за останні 12 місяців (НБУ)", - йдеться в повідомленні.

У Dragon Capital зазначають, що зниження валових резервів НБУ порівняно з червнем було викликано погашенням доларових ОВДП у розмірі $0,5 млрд, яке було лише часткове компенсовано випуском нових паперів на суму $158 млн. Обсяги купівлі іноземної валюти центробанком знизилися до $30 млн порівняно з $300 млн у червні (обсяг чистої купівлі валюти Нацбанком з початку року становив $1,4 млрд), що вказує на зниження ревальваційного тиску на національну валюту, хоча гривня зміцнилася на 0,6% м/м у липні до 25,9 грн/$ (+4,9% з початку року).

Читайте також: Річний дефіцит бюджету не перевищить показник уряду в 2,7% ВВП - Dragon Capital

У Dragon Capital прогнозують подальше зростання валових резервів НБУ до кінця року, переважно за рахунок валютних запозичень уряду і самого Нацбанку. Зокрема, зростанню резервів сприятиме транш фінансування від МВФ у розмірі $1,9 млрд, який, як ми очікуємо, надійде у четвертому кварталі поточного року, отримання бюджетної підтримки від інших офіційних кредиторів і запозичення уряду на ринку єврооблігацій. При цьому обсяги купівлі валюти Нацбанком зменшаться через сезонний девальваційний тиск, внаслідок якого курс досягне 27,5 грн/$ до кінця 2017 р. Згідно з нашим поточним прогнозом, резерви НБУ до кінця року можуть зрости до $22 млрд (+42% р/р), що відповідатиме 4,7 місяця імпорту. Проте, фактичний показник залежатиме від кількох чинників: обсягу випуску дебютних суверенних єврооблігацій (ми очікуємо $1,5 млрд), обсягу первинного розміщення валютних ОВДП (поки що не виправдовує наших очікувань), а також перерахування спецконфіскованих засобів у розмірі $1,1 млрд з рахунку уряду в державному Ощадбанку (не враховується в резервах НБУ) на казначейський рахунок (враховується в резервах НБУ).

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-