Уряд підтримав можливість концесії та оренди державних газорозподільних систем

Уряд підтримав можливість концесії та оренди державних газорозподільних систем

1332
Ukrinform
Уряд підтримав проект закону України, який знімає заборону на концесію та оренду газорозподільних систем (ГРС) або їх складових, власником яких є держава.

Про це інформує Урядовий портал. 

"Сьогодні частина газорозподільної системи знаходиться у приватній власності, а частина залишається державною. До 2017 року облгази використовували державні відрізки газорозподільних систем безоплатно на підставі договорів господарського відання, які були укладені між Міністерством енергетики та вугільної промисловості та облгазами", - зазначається у повідомленні.

На виконання постанови Кабінету міністрів України № 95 від 21 лютого 2017 року Міністерство енергетики та вугільної промисловості уклало з операторами газорозподільних систем нові договори експлуатації ГРС або їх складових. Однак постанова тимчасово врегулювала питання платного використання ГРС.

Читайте також: Обшуки в Укргазвидобуванні можуть зірвати держпрограму 20/20 - АГКУ

Водночас чинні закони України «Про трубопровідний транспорт» та «Про оренду державного та комунального майна» взагалі забороняють передачу в концесію чи оренду державних ГРС або їх складових.

"Мінекономрозвитку пропонує усунути юридичну колізію, дозволити державі отримувати плату за використання державної власності в комерційних цілях та визначити спосіб платного використання ГРС. Проект закону, в разі його ухвалення, дозволить отримати додаткові надходження до Державного бюджету України у вигляді концесійних платежів та орендної плати", - йдеться в повідомленні.

Як повідомлялося, газорозподільні системи, як визначено Законом України «Про ринок природного газу» - це технологічний комплекс, що складається з організаційно і технологічно пов’язаних між собою об’єктів, призначених для розподілу природного газу від газорозподільних станцій безпосередньо споживачам.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>