Кубів обговорив з японськими бізнесменами інвестиційні проекти в Україні

Кубів обговорив з японськими бізнесменами інвестиційні проекти в Україні

Укрінформ
Перший віце-прем’єр-міністр Степан Кубів запропонував японській федерації бізнесу "Кейданрен" розглянути можливості для спільних проектів, співпрацю у сфері інновацій, подальший обмін бізнес-місіями та інші проекти.

Про це він заявив 30 травня у Києві під час VII спільного засідання Комітету економічного співробітництва японської федерації бізнесу “Кейданрен” та координаційної Ради Мінекономрозвитку України з питань економічного співробітництва з Японією.

“Одним із найбільш перспективних напрямів українсько-японської співпраці є агробізнес, зважаючи на величезний сільськогосподарський потенціал української землі. Продовжимо виведення на ринок Японії української м'ясо-молочної продукції, а також продовження проектів сільськогосподарського машинобудування для малих фермерств, розвиток логістики та інфраструктурних об’єктів в АПК, розвиток smart farming, можливого залучення експертної та фінансової допомоги з боку Японії для забезпечення мережі національних референс-лабораторій і лабораторій офіційного контролю високоточним обладнанням”, - зазначив Кубів.

Він наголосив на важливості продовження співпраці у сфері охорони довкілля, у т.ч. визначення можливостей для спільних проектів на території зони відчуження Чорнобильської АЕС, співпрацю у сфері інновацій, подальший обмін бізнес-місіями та інші проекти.

Кубів відзначив важливість посилення українсько-японської співпраці в усіх ключових сферах і галузях та додав, що Україна має “недоторгований” обсяг зовнішньої торгівлі на суму приблизно $6 млрд на рік. При чому Японія посідає одне з перших місць найбільш перспективних країн-партнерів України.

“Згідно з нещодавнім дослідженням групи експертів - розробників Експортної стратегії України, Японія посідає 5-те місце серед країн, з якими Україна недоторговує. Японія також входить до ТОП-20 найбільш перспективних країн з точки зору розвитку двостороннього торговельно-економічного співробітництва”, - відзначив він.    

Японські гості погодилися, що обсяги взаємної торгівлі між Україною і Японією є незадовільними та можуть бути суттєво збільшені. На їх переконання посилення взаємодії має включати розвиток інфраструктурних проектів, пасажирських та вантажних перевезень, машинобудування, ІТ-сфери, співпрацю в енергетиці, екології, агропромисловому комплексі.

“Ми вважаємо, що зараз мало прямих інвестицій з Японії до України, але прогрес реформ очевидний. Тож ми будемо пропагувати Україну японському бізнесу як надійного та перспективного партнера. Ми провели серйозне дослідження серед японських компаній і визначили очікування щодо України. Передусім це має бути продовження успішно розпочатої роботи Уряду з покращення бізнес-клімату. Сьогодні [на засіданні “Кейданрен”] треба напрацювати практичні рішення для спільних проектів та збільшення обсягу інвестицій в Україну, бо інтерес японських компаній сьогодні дуже серйозний”, - наголосив голова Комітету економічного співробітництва японської федерації бізнесу “Кейданрен” Теруо Асада.

Він відзначив вигідне розташування України, її відмінні логістичні можливості та високий фаховий потенціал. “Україна також має високий рівень освіти, кваліфікація фахівців висока, а вартість залучення їхньої праці дуже конкурентна. Це дуже добре для інвесторів, які планують входити на український ринок”, - підкреслив Теруо Асада.

«Кейданрен» - це впливова японська федерація бізнесу, яка об'єднує найбільші компанії країни, великі галузеві асоціації, економічні групи. «Кейданрен» вважається підприємницьким лобі Японії та аналітичним центром японського підприємництва. Членами «Кейданрен» є близько 80 провідних представників фінансово-промислових кіл, 1609 організацій, серед яких 1295 компаній, 129 промислових асоціацій та 47 регіональних економічних організацій.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-