Нафтогаз vs Росія: Україна сплатила американський юристам більше $10 мільйонів

Нафтогаз vs Росія: Україна сплатила американський юристам більше $10 мільйонів

1518
Ukrinform
Міністерство закордонних справ України та НАК "Нафтогаз України" за минулі два роки виплатили американській юридичній компанії Covington&Burling більше $10 млн за консультації та юридичний супровід справ у міжнародних судах у спорах з Росією.

Про це пише "Дзеркало тижня", посилаючись на документи, що є у розпорядженні журналістів видання.

"Згідно з документами, які має DT.UA, у 2015 р. за договором із МЗС Covington & Burling було сплачено за виконані роботи $1,077 млн. У 2016 р. сума виплат за договорами з МЗС становила $2,83 млн", - йдеться у повідомленні.

У свою чергу, Нафтогаз у грудні минулого року провів за переговорною процедурою закупівлю юридичних послуг, пов'язаних із захистом прав та інтересів України за позовом в Міжнародний трибунал ООН з морського права. Перемогла Covington & Burling, сума договору склала $6,31 млн, а термін його дії - до 31 грудня 2017 року.

МЗС України почав співпрацю з Covington&Burling ще у 2015 році. Тоді для захисту інтересів України у суперечці з Росією щодо тлумачення і застосування Угоди між КМУ та урядом РФ про заохочення і взаємний захист інвестицій (1998) держзакупівля послуг компанії становила $300 тис. Потім було підписано ще одну угоду, без уточнення справи.

"Таким чином, тільки наведені тут суми, сплачені одній компанії, залученій МЗС і НАК "Нафтогаз" за надання схожих послуг, становлять за два роки більше $10 млн. Відомо також, що у бюджеті України на 2017 р. передбачено 152,2 млн грн (проти 107,7 млн у 2016 р.) на юридичний супровід вирішення спорів із РФ, пов'язаних із порушенням її зобов'язань за міжнародними договорами України", - підсумовує видання.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>