Понад 7 млн дол. за 11 років: Ліга українок Канади у Торонто підбила підсумки допомоги ЗСУ
Як передає Укрінформ, про це йдеться на фейсбук-сторінці «Ліга українок Канади відділ Торонто».

Згідно з оприлюдненими даними, загальна сума, зібрана фондом з 2014 року, сягнула 7 460 000 доларів. Значна частина цих коштів – 4,6 млн доларів – була акумульована громадою після початку повномасштабного вторгнення (2022–2025 рр.). Зокрема, 600 тисяч доларів склав партнерський внесок від Кредитової спілки «Будучність».

У ЛУК зазначають, що за останні роки фокус допомоги суттєво змістився у бік високих технологій. Наразі структура витрат фонду виглядає так: 45% – дрони, антидронове обладнання та інноваційні технології, 19% – автомобілі та вантажівки для фронту, 16% – засоби персонального захисту.

Основним інструментом збору коштів залишаються традиційні «Вечорниці» – масштабні події, що збирають до 600 осіб. Доходи з 14 таких заходів були повністю спрямовані на потреби українського війська.

Окрім прямої підтримки армії, Ліга українок Канади активно працює на інформаційному та культурному фронтах. Серед ключових ініціатив минулого року:
- Проєкт «Musical Fridays»: популяризація української класичної музики серед канадської аудиторії.
- Мистецькі акції: збір коштів на дрони під час гастролей Театру імені Івана Франка з виставою «Конотопська відьма» та показ документальної стрічки «Люди зі сталі».
- Підтримка дітей: передача коштів на оздоровчі табори для дітей захисників у межах проєкту «Соняшник».
- Громадські заходи: лотереї в Сентенніал-парку, відзначення Свята УПА та проведення традиційної «Щедрої Вечері».

«Ми знаємо долю кожного наданого нам цента. Кожна бригада, кожен звіт – це майбутні томи літопису нашої перемоги», – наголосили в організації, подякувавши меценатам і волонтерам Торонто за невтомну працю.
Нагадаємо, Світовий конгрес українців (СКУ) і канадський фонд Maple Hope Foundation передали Силам оборони України нову партію з 50 мобільних систем життєзабезпечення MOVES SLC. Загальна вартість пакета допомоги, що включає медичне обладнання та навчання персоналу, становить 10 млн доларів США (315 млн грн).
Фото: Ліга українок Канади відділ Торонто / Фейсбук