Українці у ФРН обговорили з представниками української влади участь діаспори у відбудові

Українці у ФРН обговорили з представниками української влади участь діаспори у відбудові

Фото
Укрінформ
Альянс українських організацій у Німеччині (Allianz Ukrainischer Organisationen) провів чергову міжнародну конференцію-мережування «Безпека починається з єдності».

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

Участь у заході Берліні взяли представники Міністерства національної єдності України, Посольства України у ФРН, Міністерства економічного співробітництва та розвитку ФРН, Платформи відновлення України Федерального уряду Німеччини, Товариства міжнародного співробітництва (GIZ), понад 100 представників громади – як з Німеччини, так і з України.

Обговорили широке коло питань, від лікування українських військових у Німеччині та психологічної допомоги українським дітям за кордоном до відкриття Генерального консульства України в Дрездені та розширення мережі музеїв у Німеччині, в яких запроваджені аудіогіди українською (один з класних проєктів Олени Зеленської). Йшлося про підвищення ефективності міжсекторальної співпраці глобальної української спільноти, її участі у відновленні України та внутрішньоукраїнських процесах, зокрема, в питанні залученні інвестицій.

Читайте також: СКУ долучився до форуму про роль діаспори у відбудові України

«Участь у конференції стала для нас цінною нагодою наживо поспілкуватися з представниками організацій та ініціатив української діаспори в Німеччині, а також партнерських організацій з України. Ми побачили реальні приклади того, як громадські ініціативи українців за кордоном – у сфері освіти, культури, адвокації та допомоги Україні – відіграють стратегічну роль у збереженні національної єдності», – прокоментувала агентству захід Ілона Гавронська.

Вона підкреслила, що підтримка діалогу з українцями за кордоном – це принципова позиція нашої держави.

«Саме тому присутність Міннацєдності на таких заходах є надзвичайно важливою: ми не лише налагоджуємо комунікацію, а й спільно формуємо бачення єдності українців у світі», - сказала заступниця міністра національної єдності України з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації.

Читайте також: Стратегічне бачення світового українства у захисті та відбудові України

Вона додала, що завдяки конструктивному діалогу, висловленим на конференції конкретним ідеям вже опрацьовуються подальші кроки співпраці, «зокрема, ведеться робота над розвитком інструментів діалогу з українською діаспорою за допомогою сучасних цифрових рішень».

Продовжується також робота над відкриттям у Берліні першого українського Unity Hub за кордоном.

Участь у мережуванні в Берліні заступниці міністра свідчить про те, що співпраця із закордонним українством є тепер ключовим напрямком роботи українського уряду, зауважив своєю чергою посол України в ФРН.

Читайте також: Діаспора поширює вплив України і може посприяти повоєнній відбудові - глава МОМ

«Ми готові до відкритого діалогу з усіх нагальних питань роботи посольства – консульські послуги для українських громадян, реалізація культурних проєктів, лікування захисників і освіта українських дітей, протидія російській дезінформації», – підкреслив Макеєв.

Організатори висловили подяку Міністерству національної Єдності України та Посольству за сталу та непохитну підтримку.

«Безпека починається з єдності. Для України і для всієї Європи. Саме тому ми проводимо конференції-мережування та створюємо простір для нових ідей, проєктів та зміцнення звʼязків між громадським та урядовим сектором, між організаціями діаспори, міжнародними та національними організаціями з України. Тільки спільними силами ми зможемо зберегти наше відкрити та демократичне суспільство та відновити мир у Європі», – пояснила Укрінформу Наталія Пригорницька, очільниця Відкритої платформи / Альянс українських організацій.

Операційна директорка організації CRISP і співорганізаторка заходу Катерина Павлова своєю чергою зазначила, що «адвокація, підтримка української ідентичності, допомога пораненим, які знаходяться на лікуванні, культурна дипломатія – напрямки, в яких працюють українські діаспорські організації, і це ще не все».

Вона наголосила, що люди з українським корінням можуть бути корисними Україні також знаходячись за кордоном. Українські організації у Німеччині, насамперед у Берліні започаткували такий формат як мережування у 2023 році.

Нагадаємо, у березні у Берліні під егідою Allianz Ukrainischer Organisationen відбулася стратегічна дискусія з питань залучення діаспори та глобальної української спільноти у відновлення та розвиток нашої країни.

Захід пройшов у рамках підготовки до Конференції з відновлення, яка має відбутися в липні в Римі – з урахуванням досвіду попереднього форуму, проведеного влітку минулого року в Берліні.

Фото: Антоніна Полухіна

Portmone.Billing: зручна система для спрощення роботи ОСББ і комунальних підприємств

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-