Канадська фундація «Кленова надія» запускає кампанію для українок, які втратили рідних на війні

Канадська фундація «Кленова надія» запускає кампанію для українок, які втратили рідних на війні

Укрінформ
Канадська фундація «Кленова надія» (Maple Hope Foundation) розпочинає кампанію «Зціли серце матері» зі збору мільйона доларів для психологічної підтримки українських жінок, що втратили рідних на війні.

Про це розповіла під час пресконференції в Укрінформі виконавча директорка організації Світлана Комінко.

«Ми запускаємо міжнародну кампанію «Зціли серце матері» для підтримки жінок, які втратили рідних на війні, у яких рідні перебувають у полоні і зникли безвісти. У нас дуже амбітна ціль: ми хочемо зібрати 1 мільйон доларів, щоб почати масштабувати свою роботу і запускати програми підтримки, які ми уже почали робити в Україні, але набагато якісніше, інтенсивніше, щоб покривати допомогою тих жінок, які не мають доступу до отримання сервісів з ментального здоров’я, оскільки живуть у сільській місцевості, маленьких містечках і часто ізольовані. Втрата і горе – це такий собі чорний тунель, і не кожний з нього сам вийде», – сказала вона.

За словами Комінко, кампанія зі збору коштів триватиме до кінця травня. Далі фундація продовжуватиме діючі психологічно-рекреаційні програми «Джерело сили» для підтримки в горі та індивідуальні психологічні консультації. Програма також передбачатиме освітні програми для фахівців, які хочуть підтримувати людей у горюванні. Підтримка надаватиметься онлайн і офлайн.

Виконавча директорка фундації розповіла, що ідея надавати допомогу українським жінкам виникла після початку повномасштабного вторгнення, коли до Канади приїхали 325 тис. людей з України, які зустрілися з викликами війни. Тоді фундація запустила проєкт для допомоги ментальному здоров’ю рідною мовою «Зцілимося від ран війни». Він діє по всій Канаді.

«У процесі цієї роботи стало зрозуміло, що ми не можемо зробити ретрит для всіх, що є жінки, у яких є рідні у зоні бойових дій, які втратили своїх рідних або вони перебувають у полоні. Так народилася наша програма в Канаді «Коло зцілення», яка народила іншу «гілочку» – «Джерело сили», яку влітку минулого року ми привезли до України та почали надавати психологічну допомогу нашим жінкам», – розповіла Комінко.

У процесі надання психологічної допомоги в Україні стало зрозуміло, що «концентрація горя така велика, що вистачить на десятиліття вперед». У зв’язку з цим фундація вирішила масштабувати надання психологічної допомоги постраждалим від війни в Україні.

Як повідомляв Укрінформ, на базі центрів первинної медико-санітарної допомоги будуть створені простори психологічного розвантаження. Загалом планують створити 60 таких просторів.

Фото: Kirill Chubotin

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-