У Таллінні відбувся благодійний концерт класичної музики «Перетин культур»

У Таллінні відбувся благодійний концерт класичної музики «Перетин культур»

Фото
Укрінформ
В Естонській академії музики і театру у Таллінні за участі українських, британських та естонських артистів відбувся благодійний концерт класичної музики «Crossing Cultures» («Перетин культур»).

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило посольство України в Естонській Республіці.

На початку заходу, проведеного за підтримки посольства України та Посольства Великої Британії в Естонії, прозвучали гімни трьох країн – України, Великої Британії та Естонії.

Далі з промовами виступили gосол України в Естонській Республіці Максим Кононенко, Посол Великобританії в Естонській Республіці Ross Allen та Ректор Естонської академії музики і театру Ivari Ilja.

У своєму виступі посол Максим Кононенко зазначив, що цей концерт є чудовим прикладом того, за що б’ються і помирають сьогодні українці у кривавій війні.

«Це війна за минуле – за те, щоб українські композитори Сильвестров, Скорик, Ревуцький, Лятошинський, Бортнянський та інші нарешті зайняли належне їм місце у європейському культурному просторі, до якого вони завжди належали. Це війна за сьогодення, за те, щоб такі майстри як Євген Кострицький та Олександр Гринюк вільно виходили на сцену і, віртуозно граючи світових класиків, не приховували свого українського походження. Це війна за майбутнє. За те, щоб юні талановиті українські музиканти могли навчатись під мирним небом і збагачувати світову музичну скарбницю своїми творами та майстерним виконанням», – сказав він.

Також Максим Кононенко висловив подяку друзям і партнерам, які допомагають у цій боротьбі. Особливо Естонській академії музики і театру та її ректору, професору Ivari Ilja за те, що він надав притулок українським дітям, які тікали від жахів війни, за те, що створює для них можливість навчатись, зростати, вдосконалюватись щодня.

Пан посол висловив переконання, що ця підтримка триватиме до нашої спільної перемоги.

Крім того, окрема подяка висловлена послу Сполученого Королівства в Естонії Росу Аллену, який швидко відгукнувся на прохання організаційно і фінансово підтримати цей концерт.

У виконанні видатних українських, британських та естонських артистів Євгена Кострицького, Саші Гринюк, Йоханна Вагермагі та студентів Естонської академії музики і театру Марії-Софії Дикої, Софії Яворської та Дмитра Черепова прозвучали твори Моцарта, Шуберта, Сільвестрова та інші.

Особливі емоції викликали виконання українськими студентами Естонської академії музики і театру композиції «Kyiv is my beloved city» (на музику Ігоря Шамо) та спільне виконання разом з артистами твору Мирослава Скорика «Meloodia».

«Талант та професіоналізм артистів публіка відзначала бурхливими аплодисментами. Окрема вдячність Євгену Кострицькому, який перед виконанням кожного твору артистами пояснював присутнім, який зв’язок його історія та зміст мають з сучасними подіями в Україні», – додали в посольстві.

Нагадаємо, в естонському парламенті (Riigikogu) до 12 червня 2024 року триває виставка «Таллінн очима українського художника», на якій представлено 15 робіт із колекції «Таллінн» відомого українського живописця Юрія Химича.

Фото: Embassy of Ukraine in the Republic of Estonia

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-