Відбулася конференція МОН, МЗС ТА СКУ щодо навчання українських дітей за кордоном

Відбулася конференція МОН, МЗС ТА СКУ щодо навчання українських дітей за кордоном

Укрінформ
На конференції представників Міністерства освіти і науки України, Міністерства закордонних справ України та Світового конгресу українців обговорили питання ефективної організації освітнього середовища для понад 600 тисяч українських дітей, які постійно, або тимчасово проживають за межами України. 

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті СКУ.

«Лише спільними зусиллями ми зможемо забезпечити розвиток української освіти за кордоном та зберегти чи вивчити українського патріота, – наголосив президент СКУ Павло Ґрод у вітальному слові та подякував партнерам за співпрацю. 

Він зауважив, що Світовий конгрес українців та українські громади в усьому світі виховують багато поколінь свідомих українців, завдяки закладам і добре розвиненій українській шкільній програмі, яку вони самостійно створювали та плекали протягом останніх 130 років. 

До зустрічі, яку відкрив заступник Міністра освіти і науки України Андрій Сташків, долучилися понад 170 освітян з різних країн світу.

Обговорювали питання організації освітнього процесу в Україні в умовах воєнного стану, особливості підвищення кваліфікації учителів, які тимчасово перебувають за кордоном, забезпечення закладів освіти за кордоном підручниками та навчальними матеріалами, а також особливості дистанційного навчання та спеціальні програми для дітей, які навчаються одночасно в українській та іноземній школах. 

Читайте також: МІОК проведе Третій світовий форум українознавчих суботніх і недільних шкіл

З промовами до українських освітян діаспори також звернулася Олена Ващенко, керівник Управління Всесвітньої української спільноти та гуманітарних ініціатив Департаменту публічної дипломатії та комунікацій Міністерства закордонних справ України та Ігор Хворостяний, генеральний директор директорату шкільної освіти Міністерства освіти і науки України. На зустрічі також були присутні голова Місії СКУ в Україні Андрій Шевченко та директор Місії СКУ в Україні Сергій Касянчук.

«Із заступником Міністра освіти і науки України Андрієм Сташківим детально обговорили шляхи спільної дії навколо спільних освітніх проєктів та ініціатив, а також окреслили стратегічні напрями нашого партнерства задля підвищення якості української освіти за кордоном», – підсумувала зустріч Люба Любчик, голова Світової координаційної виховно-освітньої Ради СКУ.

За її словами, подібні зустрічі з освітянами діаспори організовуватимуться і надалі. 

Нагадаємо, Світова координаційна виховно-освітня Рада Світового конгресу українців проводить опитування для створення єдиного верифікованого реєстру українських освітніх осередків за кордоном задля кращої комунікації та інформування щодо освітніх проєктів та ініціатив СКВОР СКУ.

Фото: СКУ

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-