Діаспора презентувала до 90-х роковин Голодомору проєкт «Ми памʼятаємо»

Діаспора презентувала до 90-х роковин Голодомору проєкт «Ми памʼятаємо»

Фото
Укрінформ
Світова Мережа нащадків Голодомору в рамках проєкту «Ми памʼятаємо», створеного спільно з учнями українознавчих навчальних закладів по всьому світу, які записали інтерв’ю з нащадками Голодомору, презентувала цикл інформаційних відеоспогадів про пережитий геноцид українців в 1932-1933 роках.    

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті Світового конгресу українців (СКУ).

Ініціативу втілили спільно зі Світовою координаційною виховно-освітньою радою Світового конгресу українців. Відео розраховані для перегляду як дорослими, так і дітьми. Всі епізоди можна знайти на сторінці Мережі нащадків Голодомору або на каналі інформаційного партнера проєкту, телебачення Kontakt Next Gen.

Це розповіді українців, чиї сімʼї пережили Голодомор. Наприклад, в одному з епізодів Ангеліна Сович, школярка з Чикаго, розмовляє з Галиною Грушецькою – нащадком родини Грушецьких. Під час діалогу йдеться про жахливий досвід, який довелося пережити сімʼї.

В іншому епізоді Петро Волошин, член Спілки української молоді у США, проводить інтервʼю з Вірою Ґуґліотто, нащадком вцілілих після Голодомору. 

Проєкт «Ми памʼятаємо» створили з нагоди 90-х роковин Голодомору-геноциду в Україні. 

«Як нащадки тих, хто зазнав невимовних жахів від рук тоталітарного режиму під час Голодомору-геноциду, ми пам’ятаємо. Ми пам’ятаємо розповіді наших сімей про свій досвід і передаємо їх нашим дітям, які передадуть їх майбутнім поколінням», – сказала голова Мережі нащадків Голодомору Оля Сорока. 

Відео також актуальні нині як спосіб памʼятати, що страждання українського народу тривають знову. Росія намагається здійснити той самий геноцид сьогодні, наголошує Сорока. 

«Ми пам’ятаємо, що Росія намагалася знищити весь український народ і вкрасти нашу історію, культуру, релігію, тому що вони не можуть пишатися своїм. Ми також пам’ятатимемо, як Росія намагається здійснити той самий геноцид сьогодні, вбиваючи невинних чоловіків, жінок і дітей варварськими методами, щоб знищити українську націю. Ми раді вітати вас у нашому циклі «Ми пам’ятаємо», де ви почуєте від третього та четвертого поколінь нащадків Голодомору, деякі з яких уникли нинішнього геноциду, здійсненого Росією», – сказала голова Мережі нащадків.

СКУ запрошує ділитися цими унікальними спогадами та демонструвати відео в українознавчих суботніх та недільних школах по світу до 90-х роковин Голодомору-геноциду, які Україна і світ відзначатиме вже у листопаді. 

Нагадаємо, заступник керівника Офісу Президента Олексій Дніпров провів зустріч із представниками Світового конгресу українців, під час якого було розглянуто питання, пов’язані зі вшануванням 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років в Україні – геноциду Українського народу.

Ішлося, зокрема, про організацію в Україні й за кордоном тематичних заходів із залученням представників українських спільнот в інших країнах.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-