Джапарова обговорила з президентом СКУ питання взаємодії з українцями за кордоном

Джапарова обговорила з президентом СКУ питання взаємодії з українцями за кордоном

Укрінформ
Перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова провела онлайн-зустріч з президентом Світового конuресу українців Павлом Ґродом та очільниками громадських організацій закордонних українців у Європі.

Як передає Укрінформ, про це йдеться у повідомленні МЗС України.

Зазначається, на зустрічі, на якій також був присутній перший заступник міністра освіти і науки України Євген Кудрявець, відбулася конструктивна розмова щодо питань освіти для українців за кордоном, зокрема для тимчасово переміщених осіб, а також щодо необхідності консолідації зусиль Української держави та закордонного українства, спрямованих на протидію російській дезінформації та пропаганді. Особливу увагу сторони приділили підтримці українських суботніх шкіл, збереженню української мови.

Кудрявець поінформував присутніх про кроки, які здійснює МОН для забезпечення освітнього процесу для українських дітей, які вимушено опинилися за кордоном.

Окрема увага була зосереджена на питанні взаємодії з українцями за кордоном, у тому числі з тимчасово переміщеними українцями, які вимушені були залишити Україну через повномасштабне вторгнення РФ.

Джапарова висловила вдячність світовому українству за активну позицію та заходи, які вживаються СКУ та українськими громадськими організаціями в інформаційній площині, у тому числі протидії російській пропаганді та дезінформації, розвінчанню ідеології т.зв. «руского міра», а також за зусилля закордонного українства з надання допомоги на потреби Збройних сил України.

«Наше завдання як держави максимально підтримувати і полегшувати життя українців за кордоном, а також сприяти поверненню всіх тих, хто був змушений виїхати в результаті війни. Нам потрібно побудувати систему ефективної комунікації в країнах концентрації тимчасово переміщених українців з метою поширення інформації про відбудову, можливості працевлаштування, безпекові ризики та умови для навчання дітей в Україні, і тут ми покладаємося на допомогу і сприяння СКУ», - наголосила перша заступниця міністра.

Як повідомлялося, в ОПОРі заявляли, що станом на червень 2023 року через повномасштабне вторгнення РФ за кордоном перебувало 8 млн 177 тис. громадян України, що становить близько 20% населення, яке було до повномасштабної війни.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-