Українські біженці у Польщі переконані, що після війни польсько-українські взаємини будуть кращими

Українські біженці у Польщі переконані, що після війни польсько-українські взаємини будуть кращими

Укрінформ
Переважна більшість українських біженців в Польщі (89%) не має сумнівів, що після закінчення війни польсько-українські взаємини будуть кращими, ніж до початку повномасштабної агресії. Лише 6% респондентів вважають, що відносини між Польщею та Україною не зміняться.

Про це свідчать дані опитування «Воєнні біженці з України. Рік у Польщі», проведеного Міграційною платформою EWL та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету на замовлення канцелярії Прем’єр-міністра Польщі, передає Укрінформ.

Автори дослідження переконують, що таке бачення є наслідком підтримки та солідарності з Україною польського суспільства вже в перші дні російського вторгнення. Йдеться про конкретні заходи з допомоги Україні та українцям з боку центральних органів влади РП, органів місцевого самоврядування, підприємців та громадських організацій.

Читайте також: Більшість біженців з України залишаються у Польщі на Великденьдослідження

«І, звісно, підтримці усього польського народу, який включився у допомогу з перших хвилин повномасштабного вторгнення. У багатьох поляків і зараз живуть біженці з України. Наприклад, багатодітні жінки, яким складно орендувати житло власним коштом», – голова правління Міграційної платформи EWL Анджей Коркус.

Він зауважив, що йому відомі приклади, коли жінки із півночі або півдня України вже повернулися додому, коли там стало більш-менш безпечно, але взимку через посилені обстріли та виключення світла знову поїхали до польських родин, які вже їх приймали та запросили перечекати складний час. На його переконання, все це укріплює стосунки між країнами на людському рівні.

«Звичайно, українські біженці бачать, як активно Польща бореться за Україну на всіх рівнях – політичному, воєнному, дипломатичному. Своєю чергою, вони чують від поляків захоплення героїчною боротьбою і витривалістю українців», – наголосив Коркус.

Читайте також: У Польщі відбулася кампанія подяки за підтримку українців

Дослідження також показало, що у Польщі перебуває майже половина біженців з України (45%),  які вже відвідували цю країну перед початком повномасштабної агресії. Утім, головною метою їхнього перебування досі був не заробіток (8%), а туристичні поїздки (18%). Це підтверджує результати попередніх досліджень Міграційної платформи EWL, згідно з якими переважна частина біженців, працевлаштованих у Польщі, не мала досвіду роботи в Польщі до початку повномасштабної війни. Нині ж 82% українських біженців у Польщі – працевлаштовані. Майже кожен десятий біженець відвідував родичів чи друзів у Польщі, тоді як 9% просто бували в Польщі проїздом.

Опитування «Воєнні біженці з України. Рік у Польщі» провели Міграційна платформа EWL, Фундація EWL та Центр Східноєвропейських студій Варшавського університету 10-16 лютого 2023 рок на замовлення канцелярії Прем’єр-міністра Польщі. Загалом у 34 польських містах опитано 400 громадян України, які приїхали до Польщі після 24 лютого 2022 року.

За попередніми даними, у Польщі зараз може перебувати до 3-3,5 млн громадян України, з яких 1-1,2 млн прибули після початку повномасштабного вторгнення росії в Україну у лютому минулого року.

Нагадаємо, Польща у 2022 році виділила на допомогу Україні та українцям близько 1% від ВВП країни - до 30 млрд злотих (майже 7 млрд дол.).

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-