Третина українців, які рятуються від агресії рф, планують затриматися в Польщі

Третина українців, які рятуються від агресії рф, планують затриматися в Польщі

Укрінформ
Близько третини українців (30%), які після початку повномасштабної агресії рф проти України вимушено знайшли притулок в Польщі, планують залишитися у цій країні на довше.

Про це йдеться в дослідженні, проведеному спільно Міграційною платформою EWL, Фондом підтримки мігрантів на ринку праці «EWL» та Центром Східноєвропейських студій Варшавського університету, передає Укрінформ.

На запитання “Чи ви плануєте залишитися у Польщі на довший період?” 30% відповіли ствердно. Водночас 58% опитаних підкреслили, що вони мають намір повернутися до України, а 12% планують виїхати з Польщі до третьої країни.

Більшість респондентів (61%), які прибули до Польщі після 24 лютого, мають вищу або неповну вищу освіту. Переважна більшість опитаних (82%) не працювали раніше в Польщі. Водночас більшість респондентів (63%) планувала або вже працевлаштувалася в РП, а 20% не планує цього робити.

Читайте також: У Варшаві відкрили Український освітній хаб для дітей

Більшість опитаних (56%) задекларували, що після завершення війни вони якнайшвидше повернуться до України, 24% зазначили, що залишаться в Польщі на один або декілька років, а 7% підкреслили, що вже ніколи не повернуться до України.

Згідно з опитуванням, загалом до Польщі після початку повномасштабної війни рф проти України прибули жінки (понад 90%), середній вік яких 38 років. Найбільше громадян Польщі після 24 лютого прибуло до РП з північних (36%) та центральних (24%) регіонів України.

Більшість жінок прибуло до Польщі з України з однією дитиною (37%) або без дітей (37%).

Читайте також: Українці у Польщі мають доступ до медицини на рівні з її громадянами - МОЗ

Як вважає голова правління EWL Group Анджей Коркус, після повномасштабної агресії росії проти України, 24 лютого, профіль українського мігранта в Польщі значно змінився. Зокрема, якщо раніше до Польщі приїжджали трудові мігранти, то з кінця лютого – люди, які рятуються від війни.

“Опитування показало, що біженці з України передовсім добре освічені, володіють іноземними мовами, виконують різні професії. Це переважно жінки, серед яких превалюють висококваліфіковані спеціалістки, викладачки та працівниці сфери послуг і торгівлі”, – зауважив Коркус.

Дослідження в Польщі проводилося від 23 березня до 3 квітня 2022 року методом особистих індивідуальних інтерв’ю з застосовуванням планшетів (CAPI) на вибірці 400 дорослих людей (понад 18 років), які рятувалися від війни з України. Дослідження в Польщі відбувалося у двох містах – Варшаві та Кракові. Опитування проводилися в місцях прийому заявок на видачу польського реєстраційного номера PESEL, поблизу залізничних вокзалів та пунктів прийому біженців.

Як повідомила міністр праці та соціальної політики Польщі, донині в Польщі за спрощеною процедурою працевлаштувалися понад 370 тис. українців.

Нагадаємо, від початку повномасштабної російської агресії проти України у Польщі за спрощеною процедурою працевлаштувалися 358 тис. наших співгромадян.

Загалом, за різними оцінками, в Польщі зараз перебувають приблизно 3,5 млн громадян України.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Підпишіться на нашу безкоштовну розсилку: skorik@ukrinform.com.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-