Фонд Національної президентської бібліотеки Туреччини поповнили книгами про Україну

Фонд Національної президентської бібліотеки Туреччини поповнили книгами про Україну

Фото
Укрінформ
У рамках реалізації проєкту «Українська книжкова поличка» Надзвичайний та Повноважний Посол України в Туреччині передав добірку книг про історію, культуру, традиції України та українського народу, історію українсько-турецьких відносин, художню, наукову та навчальну література українською, турецькою та англійською мовами в Національну президентську бібліотеку Туреччини, яка є найбільшою в країні.

У числі переданих книг є ті, які були видані в Туреччині за авторською участю представників української громади та підтримки дипломатичних установ України в Туреччині, повідомляє власкор Укрінформу.

«Суттєво оновили українську книжкову полицю найбільшої бібліотеки Туреччини. До більше ніж 200 найменувань книг про Україну різними мовами додали більше 50 видань про історію та культуру нашої країни, український Крим, історію відносин між Україною та Туреччиною, а також низку перекладів турецькою мовою художньої української літератури. Гарну традицію будемо продовжувати і надалі, презентуючи нашу чудову літературу та книжковий фонд у дружній Туреччині», - повідомив Василь Боднар.

Посол України в Туреччині з дружиною, в супроводі директора Національної президентської бібліотеки ознайомилися з особливостями роботи бібліотечного комплексу, різними його відділеннями, унікальними найстарішими екземплярами  бібліотечного фонду.

Також ознайомилися з експозицією виставки «Історія турецької музики», та виставки картин, створених з вторинної сировини в рамках проєкту охорони навколишнього середовища, який реалізується під егідою Першої леді Туреччини Еміне Ердоган.

На зустрічі посла України в Туреччині з директором Національної президентської бібліотеки Айханом Туглу йшлося про перспективи співпраці найбільшої бібліотеки Туреччини з  Національною бібліотекою України імені В. І. Вернадського, про відвідання бібліотеки в Анкарі представниками української громади в Туреччині, громадянами України, які приїхали в країну після початку росією широкомасштабної воєнної агресії проти України, та їхніми дітьми, зокрема з числа тих, хто є вихованцями організованої для них школи в Анкарі.

Національна президентська бібліотека Туреччини, яка є найбільшою бібліотекою в країні,  була відкрита на початку 2020 року. Вона має площу 125 тис. кв. м., де одночасно можуть працювати більше 5 тисяч читачів. Бібліотечний фонд складає більше 4 млн друкованих книжок, має доступ до більше 200 млн електронних видань.

Бібліотеку щодня відвідує від 5 до 10 тисяч читачів. Тут представлені книги, друковані видання та статті 134 мовами країн світу. У бібліотеці є відділ світової літератури, де представлені книги країн, з якими Туреччина має дипломатичні відносини. Україна має в цьому відділі власну полицю. Перші книги про Україну були передані в Національну президентську бібліотеку одразу після її відкриття. 

Як повідомляв Укрінформ, проєкт «Українська книжкова поличка» реалізується спільно Міністерством закордонних справ України, Міністерством культури та інформаційної політики та ДУ «Український інститут книги» під особистим патронатом дружини Президента України Олени Зеленської.

Фото: Ольга Будник

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-