
Бібліотеки у Гельсінкі отримають українську літературу
Невдовзі бібліотечні фонди у фінській столиці Гельсінкі поповняться українською літературою.
23 лютого 2021
Невдовзі бібліотечні фонди у фінській столиці Гельсінкі поповняться українською літературою.
22 лютого 2021
Стартувало обговорення ініційованого Міністерством культури та інформаційної політики проєкту Стратегії розвитку читання на 2021-2025 роки.
16 лютого 2021
Бібліотеці української літератури і культури імені Лесі Українки в Кишиневі 16 лютого виповнюється тридцять років із дня заснування.
08 лютого 2021
У Львівському історичному музеї відкрилася виставка книг з приватної бібліотеки письменника, філософа, перекладача, Станіслава Вінценза, якого називають «Гомером Гуцульщини».
07 лютого 2021
У Слов’янську двоє депутатів анонсували скорочення штату бібліотекарів, проти чого виступає територіальна громада.
05 лютого 2021
Друга україномовна збірка «Сучасні білоруські казки» шрифтом Брайля побачила світ у Будапешті в рамках заснованого українцями Угорщини міжнародного проєкту «Відчути слово» з фокусом на українських читачів із вадами зору.
Гранти інституційної підтримки для видавців посприяли випуску 2,5 млн примірників книжок.
Культурна асоціація «Україна плюс – Мілан» (Ucraina Più - Milano) продовжує роботу з формування української бібліотеки в Мілані.
04 лютого 2021
Міністерство цифрової трансформації підтримало проєкт "Слухай" - онлайн-бібліотеку аудіокниг, що входять до програми ЗНО.
28 січня 2021
Державна бібліотека іноземних мов м. Будапешт наразі має вже 12 україномовних видань шрифтом Брайля, отриманих в рамках міжнародного проєкту українців Угорщини «Відчути слово» з фокусом на українських читачів із вадами зору.
21 січня 2021
Сайт нової бібліотеки Софії-Мудрості відкрився для читачів.
20 січня 2021
Українські письменники Наталія Бонь та Володимир Вакуленко-К. передали в подарунок Державній бібліотеці іноземних мов м.Будапешт два україномовних видання шрифтом Брайля, долучившись до міжнародного проєкту українців Угорщини «Відчуй слово» з фокусом на українських читачів із вадами зору.
19 січня 2021
УКЦ «Українська хата в Йорданії» отримав книжки від Видавництва Марка Мельника (markobook) для нової україномовної бібліотеки, що створюється при цьому центрі.
У Чернігові, на базі міської бібліотеки ім. М. Коцюбинського, створюють першу в місті дитячу літературну школу "Кошлатий Борушко".
18 січня 2021
Центральна бібліотека Солом'янського району м. Києва отримала примірник книги спогадів полтавки з Нової Зеландії Марії Креховець «Через вогонь над водою» про життя початку ХХ століття в Україні, громадянську війну, Голодомор та поселення за тисячі кілометрів від Батьківщини українською мовою.
14 січня 2021
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко вважає, що варто активніше формувати в українців звичку читати літературу, адже це збільшить попит на книгу і видавництва стануть конкурентоспроможними.
Міністерство культури та інформаційної політики співпрацює з місцевою владою для збереження районної бібліотеки імені Дмитра Чижевського в Олександрії.
24 листопада 2020
Бібліотека Кембриджського університету просить допомогти знайти дві зниклі записні книжки англійського науковця Чарльза Дарвіна, які, ймовірно, були вкрадені.
14 листопада 2020
Делегація з Львівщини передала школам і бібліотекам Луганщини 600 примірників книги Вахтанга Кіпіані «Справа Василя Стуса».
11 листопада 2020
Посольство України в Молдові передало в дар Національній бібліотеці Молдови книги з класичної та сучасної української художньої літератури, наукові видання, туристичні путівники та інформаційні довідники по Україні.
10 листопада 2020
Міністерство культури та інформаційної політики затвердило перелік книг, які будуть придбані для поповнення бібліотечних фондів у 2020 році.
30 жовтня 2020
У публічних бібліотеках Норвегії відтепер можна безкоштовно замовити видання з української тематики українською або англійською мовами.
05 жовтня 2020
«Футбол на Туманному Альбіоні. Офсайд, сер!» - новий подарунок фанам від Parimatch.
30 вересня 2020
Кличко перевірив, як перетворили дитячу бібліотеку на Троєщині на сучасний бібліохаб.
24 вересня 2020
Український інститут книги оновив перелік відібраних бібліотек, які отримають книжкові видання для поповнення бібліотечних фондів у 2020 році.
21 вересня 2020
Канадсько-український центр при Дніпропетровській обласній універсальній науковій бібліотеці (ДОУНБ) відзначив 20-річчя створення.
07 вересня 2020
Український інститут книги на підставі пропозицій структурних підрозділів з питань культури обласних та Київської міської державних адміністрацій сформував і затвердив перелік бібліотек, що отримають книжкові видання для поповнення своїх фондів у 2020 році.
04 вересня 2020
Дослідники з Інституту стратегічного діалогу (ISD) виявили одну з найбільших колекцій онлайн-матеріалів терористичної організації Ісламська держава.
27 серпня 2020
Зібрали для Вас 6 літніх новинок від видавництва Book Chef.
13 серпня 2020
Меморіальний центр Голокосту «Бабин Яр» у співпраці із Українською бібліотечною асоціацією розпочав систематичне розповсюдження книжок по бібліотеках країни.
31 липня 2020
Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко хоче об’єднати зусилля усіх церков та релігійних організацій, а також науковців та фахівців заради створення в Києві Нової бібліотеки Софії (Премудрості).
28 липня 2020
Національний музей Голодомору-геноциду та Інститут дослідження Голодомору в межах освітньо-патріотичного проєкту "Боротьба за свідомість" передають рідкісні книги до 250 бібліотек України.
24 липня 2020
Бібліотека іноземної літератури в Будапешті запрошує за книжками українською мовою та на українські заходи.
21 липня 2020
У Рівненській області 20 липня відновили роботу бібліотеки, відтепер книжки, які повертатимуть читачі, проходитимуть карантин тривалістю чотири дні.
20 липня 2020
На Харківщині волонтери та благодійники реалізують проєкт «Лікарняна бібліотека», завдяки якому у десяти медичних закладах з’являться шафи з сотнями книжок.
26 червня 2020
Перші бібліотеки Києва готові відновити роботу, дотримуючись усіх необхідних вимог.
15 травня 2020
Мінкультінформполітики та профільний Комітет Верховної Ради презентують законопроєкт «Про внесення змін до Закону «Про бібліотеки і бібліотечну справу» (нова редакція) та запрошують до його громадського обговорення.
06 травня 2020
Народні депутати звернулися до Прем’єр-міністра Дениса Шмигаля зі своїми міркуваннями і пропозиціями щодо механізму виведення з карантину музейних закладів.
10 березня 2020
У центральній книгозбірні міста Осло Бібліотеці імені Дайхмана відкрито «українську поличку», на якій представлена класична і сучасна українська література англійською мовою.
27 лютого 2020
У Херсоні на акцію протесту перед будівлею міськради, де у четвер має відбутися сесія, вийшли бібліотекарі та жителі міста, невдоволені скороченням фінансування закладів на чотири мільйони гривень і тим, що під приватизацію потрапили два приміщення.
20 лютого 2020
Міністерство культури, молоді та спорту обурене інформацією, яка поширюється у ЗМІ, щодо ліквідації комунальних публічних бібліотек для дорослих та дітей м. Херсона і вважає такі рішення неприпустимими для країни, де найвищою цінністю є людина та її права.
18 лютого 2020
На закупівлю книг для бібліотек із бюджету Українського інституту книги у 2020 році буде виділено 29 мільйонів гривень.
За бюджетні кошти у 2020 році для бібліотек буде закуповуватися багато книжок, але фокус робитиметься саме на дитячу та підліткову літературу.
Міністерство культури, молоді та спорту вже напрацьовує зміни до закону про бібліотеки та бібліотечну справу.
Міністерство культури, молоді та спорту (МКМС) України має намір створити таку систему, яка дозволить бібліотекам надавати більше послуг громадянам, а бібліотекарям - заробляти більше.
13 лютого 2020
Бібліотеку «Свічадо» Святошинського району столиці перетворили на сучасний хаб.
09 лютого 2020
У Києві перейменували п'ять бібліотек, позбувшись комуністичного минулого.
30 січня 2020
Національний музей Революції Гідності, який гостро потребує приміщення, відкриє у 2020 році бібліотеку та фондосховище.
28 січня 2020
Бібліотеки по всій країні підтримують курс цифровізації «Дія. Цифрова освіта».
ВГО Українська бібліотечна асоціація запустила безоплатний онлайн-сервіс «Бібліотека для тебе - Library for you». Сервіс має веб та мобільну версію.
26 січня 2020
Відвідування бібліотек залишається найпопулярнішим способом проведення дозвілля серед американців.
21 січня 2020
Бібліотеки Сумської міської централізованої бібліотечної системи долучилися до національної кампанії з цифрової грамотності «Будь на часі!», підтримавши проєкт Міністерства цифрової трансформації України «Дія. Цифрова освіта».
11 січня 2020
У п’ятницю, 10 січня, в смт. Козельщина Полтавської області відкрили першу точку буккросингу – Всесвітньої бібліотеки обміну книжками.
09 січня 2020
Міжнародний валютний фонд дав доступ усім бажаючим до своєї онлайн-бібліотеки.
18 грудня 2019
Центр української культури “Східний дім” та українську бібліотеку планується створити у Польщі.
14 грудня 2019
Бібліотека Parimatch поповнилася книгою про зірок німецького футболу.
29 листопада 2019
Мер Києва Віталій Кличко показав сучасний бібліохаб у Дніпровському районі та те, як завершують реконструкцію ще однієї бібліотеки на Троєщині.
28 листопада 2019
Книжковий фонд Українського куточка в Національній Парламентській бібліотеці м.Тбілісі збагатився новою літературою про Україну.
20 листопада 2019
Посольство України в Південно-Африканській Республіці (ПАР) передало бібліотеці Університету Південної Африки літературу, присвячену історії та культурі України, її туристичному потенціалу тощо.
Понад 100 примірників цінних видань подарувало українське подружжя Гереців зі США Волинській державній обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олени Пчілки.