Українська діаспора привітала продовження канадської військової тренувальної місії

Українська діаспора привітала продовження канадської військової тренувальної місії

Укрінформ
Українська громада в Канаді підтримує продовження канадської військової тренувальної місії в Україні й закликає до подальшої підтримки України.

Про це кореспондентові Укрінформу розповіла президентка Конгресу українців Канади Олександра Хичій.

«Розширення та продовження операції UNIFIER допоможе Збройним силам України посилити оборону України. Це – важливий внесок Канади», – сказала Хичій.

Читайте також: Глава МЗС Канади зустрілася із представниками української діаспори

Водночас вона наголосила, що для стримування російської агресії Канаді слід також передати Україні озброєння.

Читайте також: Міністерка оборони Канади обговорила з українською діаспорою стримування агресії РФ

«Україна вже вісім років перебуває у стані війни, й загроза подальшого російського вторгнення зростає щодня. Прикро, що уряд Канади досі не приєднався до наших союзників у наданні Україні зброї. Канадський народ – однозначний у своїй підтримці права України на самооборону й Канада мусить вчинити правильно й зараз же надати Україні зброю», – наголосила президентка.

Читайте також: Міністр міжнародного розвитку Канади зустрівся із проводом української діаспори

Як повідомляв Укрінформ, за даними опитування Abacus Data, понад 80% канадців відкриті до ідеї надання Україні підтримки для захисту кордонів й 75% вважає, що ця підтримка має включати зброю. 

26 січня Канада оголосила про продовження на три роки та суттєве розширення своєї військової тренувальної місії в Україні UNIFIER. Оттава також збільшить фінансування програм з розвитку в Україні, посилить розвідувальну співпрацю із Україною та надішле нелетальне обладнання. Однак від передачі Україні озброєння уряд Трюдо поки утримується.

Нагадаємо, Конгрес українців Канади та Канадсько-українська фундація створили Комітет гуманітарного порятунку для підтримки України у разі російського вторгнення.

Крім того, у канадському МЗС буде створений окремий відділ, який займатиметься питаннями миру в Україні.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-