В українській школі у Токіо провели майстер-клас з плетіння «різдвяного павука»

В українській школі у Токіо провели майстер-клас з плетіння «різдвяного павука»

Укрінформ
В українській недільній школі дитячого розвитку «Хробачок» в Токіо у неділю, 9 січня, відбувся майстер-клас «Різдвяний павук власноруч», присвячений новорічним та різдвяним святам.

Як передає Укрінформ, про це йдеться на сайті школи «Хробачок».

«Наші учасники, як дорослі, так і діти, самостійно спланували та власноруч створили самобутнього українського «павука». Кожен створював та прикрашав конструкцію на свій смак, але не відхиляючись від традиційних канонів, за якими наші пращури плели «павука» – виключно з натуральних матеріалів (до того ж «павук» потребує особливий, міцний сорт соломи) та прикрашали такими ж натуральними матеріалами, легкими на вагу», – повідомили у школі.

Фото: школа «Хробачок»
Фото: школа «Хробачок»

Зауважується, що «Павуком» цю прикрасу назвали ще в дохристиянські часи за те, що навіть від легкого пересування повітря, вона починає крутитися та рухатися в різні боки ніби жива істота. А після хрещення Русі, «павук» увійшов в українську культуру не лише як різдвяний символ, а і як оберіг для родини та оселі, символ добробуту та гармонії в домі.

Читайте також: Ігор Даценко, Наталія Ковальова, Ольга Суедо-Хольц, директори українських шкіл в Японії

Існує декілька легенд, за одною з яких павук допоміг Святій Марії з маленьким Ісусом сховатися від Іродових військ у печері, заснувавши павутиною вхід, а за іншою – сплетена та подарована павуком сорочка з павутини, стала першим одягом маленькому Ісусові. Отже, павук вважається істотою, яка пов’язана з добром та злагодою.

Читайте також: Посольство України в Японії запускає роботу україномовного клубу
Фото: школа «Хробачок»
Фото: школа «Хробачок»

У школі додали, що в довоєнні часи минулого століття, «павук» можна було побачити майже в кожній українській оселі західних регіонів та в багатьох – на сході, півдні та півночі України. Наразі ця традиція в Україні відроджується і все більше маленьких українців щороку пробують свої сили у плетінні «різдвяної істоти».

«Завдяки своєму неординарному дизайну, в сучасному побуті «павук» знайшов своє застосування в інтер’єрі та декору оселі, як-то солом’яні вази, світильники, підвісні крісла й навіть журнальні столики всесвітньо відомих брендів», – ідеться в повідомленні.

Нагадаємо, Посольство України в Японії разом з українськими та японськими діячами культури підготувало видання української народної казки «Котигорошко» японською мовою.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-