Українську громаду Чикаго відвідали військовослужбовці ВМС США

Українську громаду Чикаго відвідали військовослужбовці ВМС США

Фото
Укрінформ
Військовослужбовці ВМС США, які незабаром візьмуть участь у навчаннях “Сі Бриз” у Чорному морі, відвідали українську громаду Чикаго з метою ознайомлення з українською історією та українсько-американською спільнотою.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомили віцепрезидент Українського Конгресового комітету Америки (Відділ Іллінойс) Марта Фаріон та ініціаторка заходу почесний консул України у США Ірина Мазур

“З презентаціями про Україну, діаспору, українські звичаї та традиції виступили члени Українського національного музею, Ukrainian American Veterans Post 32 Chicago та Український Конгресовий комітет Америки Іллінойського відділу, які подякували воякам за службу”, – написала вона.

За словами Фаріон, після презентацій у музеї група відвідала церкву св. Володимира та Ольги, а потім американські військові скуштували страви української кухні в ресторані «Тризуб». Найближчим часом група вирушить до Одеси.

Зауважимо, що спільні українсько-американські навчання "Сі Бриз" беруть початок з 1997 року відповідно до "Меморандуму про взаєморозуміння та співробітництво у питаннях військових відносин між МО США та МО України", який був підписаний у 1993 році.

Початковою метою проведення серії навчань "Сі Бриз" стала підготовка та підвищення бойової готовності ВМС ЗСУ. Крім того, проведення навчань сприяє покращенню співпраці та координації між країнами Чорноморського регіону, окрім РФ, відпрацюванню спільних маневрів на морі та на суходолі. За домовленістю, Україна надає військову і цивільну інфраструктуру чорноморського узбережжя, а США підтримують навчання фінансово, надають допомогу у техніці та обладнанні.

Українсько-американські навчання серії "Сі Бриз" проводяться щорічно, їх проведення було скасоване (або не заплановане) лише у 2003, 2006 та у 2009 роках. у 2021 році навчання були 21-ми.

До навчання запрошуються як держави-члени НАТО, так і інші держави-партнери.

Нагадаємо, у серпні у самому серці української околиці міста Чикаго уперше відбувся урочистий Парад української громади, у якому взяли участь понад 50 громадських організацій, творчих колективі, шкіл, представники українських громад зі штатів Іллінойс, Небраска, Теннессі, Індіана, Міннесота та Мічиган.

Фото: Марта Фаріон / Фейсбук

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-