СКУ закликав зупинити російську агресію в Україні та Європі

СКУ закликав зупинити російську агресію в Україні та Європі

Укрінформ
Світовий конґрес українців (СКУ) закликав міжнародну спільноту та лідерів провідних держав зайняти чітку й однозначну позицію з вимогою до Російської Федерації негайно припинити ворожі дії проти України та всієї Європи. 

Як передає Укрінформ, про це повідомляється на сайті СКУ.

Відповідна заява оприлюднена напередодні зустрічі Міністрів закордонних справ країн-членів НАТО у Ризі, Латвія, 30 листопада – 1 грудня 2021 року. 

«Російська гідридна агресія наразі розгортається на кількох різних фронтах, а її тактика включає одночасні та скоординовані дії із застосуванням зброї як військового, так і невійськового характеру: від бряцання зброєю на кордонах України та у Чорному морі, до створення штучної міграційної кризи у Білорусі та використання поставок природного газу у Європу у ворожих цілях. Усе це – складові єдиної кампанії Москви з метою посіяти хаос, незгоду та дезорганізацію у Європі», – констатували в СКУ. 

Зауважується, що плани Росії вже давно не є таємницею. Протягом 2021 року Володимир Путін та Дмитро Медведєв особисто озвучили ідеологічні обґрунтування для російського вторгнення в Україну. Москва готує це вторгнення, задіюючи політичну та економічну зброю, щоб дестабілізувати Україну та весь регіон. 

 Так, у своїй нещодавній статті провідний ідеолог путінського режиму Владислав Сурков відверто заявив, що «експорт хаосу – справа не нова. «Поділяй та володарюй» – стародавній рецепт… Росія отримає свою частку в новому всесвітньому збиранні земель». 

У СКУ наголосили, що міжнародна спільнота не має стати жертвою російського шантажу. Умиротворення агресора більше не є можливим. Світ мусить зайняти єдину тверду позицію, спрямовану на стримування російської агресії та збереження миру. 

Цього можливо досягти шляхом: 

  • Чітких заяв із засудженням російської агресії та ескалації; 
  • Посилення санкційного тиску на Москву; 
  • Посилення зусиль зі стримування агресора, що може бути досягнуто через збільшення постачання військового обладнання, захисного спорядження та знань/досвіду до України. 

СКУ закликає українські громади по всьому світі підтримати Україну зверненнями до урядів ваших країн, зустрічами з провідними політичними, громадськими діячами та експертами їхніх країн, щоб донести до них дві прості тези: Ніякого умиротворення Путіна ціною України. Російська агресія має бути зупинена.  

«За останні сім років від часу Революції Гідності, всесвітня українська громада витратила чимало часу та ресурсів на підтримку позитивних перетворень в Україні. Гуманітарна праця на лінії зіткнення на Донбасі, нові школи, підтримка культурних перетворень – ми підтримували цей поступ попри триваючу російську агресію. Ескалація російської агресії та поширення війни обнулять ці здобутки, і це ще одна причина чому російським провокаціям війни необхідно покласти край», – додали в СКУ. 

Нагадаємо, СКУ закликав міжнародну спільноту до єдності перед обличчям зростаючої російської агресії проти України та всієї Європи – вжити рішучих кроків, щоб стримати подальші спроби Кремля дестабілізувати Європу, зруйнувати основи ЄС і підірвати трансатлантичне партнерство.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-