У Чехії відкрили виставку «Втрачене дитинство – історії з України»

У Чехії відкрили виставку «Втрачене дитинство – історії з України»

Фото
Укрінформ
У Празі за участі посла України в Чехії Євгена Перебийніса відбулося відкриття вуличної виставки «Втрачене дитинство – історії з України», яку підготували співробітники музею Територія Терору у співпраці з чеською організацією Paměť národa.

Як передає Укрінформ, про це у Фейсбуці повідомило Посольство України в Чеській Республіці.

У дипустанові розповіли, що це історії десяти людей, які дітьми постраждали від нацистського і радянського насильства, репресій чи депортацій, стали свідками масових вбивств і геноцидів, народилися у неволі або втратили батьків.

«Це унікальні голоси дитячого досвіду Голодомору, «Великого терору», Голокосту, депортації кримських татар і масових репресій. Кожна історія особлива, але всі герої виставки у свій спосіб зазнали травми «втраченого дитинства». Дехто навіть у другому поколінні», – розповів про проєкт український історик Олександр Пагіря.

Виставку розміщено в парку генерала Ласаро Карденаса в Празі 6 неподалік від Посольства України й відвідати її можна до 20 грудня. Посилання на подію тут.

Посольство запрошує охочих прийти подивитись і подумати про великі трагедії ХХ століття, які вплинули на долю найменших.

Проєкт «Втрачене дитинство» підтримує Європейський Союз за програмою House of Europe.

Нагадаємо, у парку на Градчанській площі в Празі 4 листопада відкрили вуличну виставку «Старі культури нової батьківщини», присвячену двом визначним археологам, життя яких було тісно пов’язане з Чехією та Україною, – українцеві Івану Борковському та чехові Вікентію Хвойці.

Фото: Посольство України в Чеській Республіці

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-