У Парижі відкрили виставку українського мистецтва

У Парижі відкрили виставку українського мистецтва

Фото
Укрінформ
У Парижі 21 вересня відкрилася унікальна виставка українського мистецтва Des Meilleurs de l'Art Ukrainien, на якій представлені твори сучасних українських митців, а також українських художників минулого, котрі жили та творили у Франції у ХІХ та XX сторіччях.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Посольство України у Франції.

Мистецький захід презентували The Meloy Art та Мистецьке Коло Зої у співпраці з Культурно-інформаційним центром Посольства України у Франції. 

Місце: Культурно-інформаційний центр Посольства України у Франції. 22 авеню де Мессін 75008. Париж.

Виставка триває з 22 по 31 жовтня 2021 року. Години роботи: вівторок-неділя з 14:00 до 18:00. Вхід вільний.

У дипустанові зауважили, що мешканці та гості Парижу зможуть побачити твори сучасного мистецтва з України – і порівняти їх з роботами відомих на Заході українських митців минулого з приватних художніх колекцій.

Юлій Шаповал, Василь Кричевський, Саша Залюк, Микола Поляков, Євген Конопацький, Жан Песке, Адольф Федер – народилися на українській землі, але стали окрасою мистецького світу Франції. Оксана Стратійчук, Олександра Сиса, Олеся Джураєва, Матвій Вайсберг та Зоя Скоропаденко – сучасні таланти, для котрих Батьківщиною є Україна. 

Відвідувачі виставки зможуть побачити роботи Юлія Шаповала, важливої фігури Паризької школи. 

Василь Кричевський був творцем українських печаток, марок та банкнот, створених у 1918 р. 

На виставці буде представлено автопортрет Саші Залюка, відомого ілюстратора великих французьких журналів того часу, таких як La Vie Parisienne. 

Жан Песке – друг Гійома Аполлінера, Поля Сіньяка та Каміля Піссаро. Його творча кар'єра охоплює пуантилізм, постімпресіонізм – до напрямку пленер у середині XX століття, який приніс йому славу. Одним з його великих шанувальників був президент Франції Жорж Клемансо. 

Сучасники, яких можна буде побачити поряд із майстрами на стінах Українського культурного центру в Парижі, – одні з найкращих сучасних художників України. 

Матвій Вайсберг, художник і графічний дизайнер з Києва, представить свою серію монотипій «А млини стоять, Санчо».

Зоя Скоропаденко – всесвітньо відома художниця, її скульптуру «The Hope» було встановлено у Фукусімі та навпроти Національного музею «Чорнобиль» в Києві. Вона презентує свої серії Coffee Drinkers («Ті, що п’ють каву»), «Інтелектуальні пейзажі», «Нові майстри Помпеї» та деякі фрагменти зі своєї знаменитої та контроверсійної серії TORSO. 

Олеся Джураєва – одна з найвідоміших сучасних українських графіків, визнаних у всьому світі, її роботи високо цінуються серед колекціонерів гравюр та отримують високі відзнаки на міжнародних бієнале з графіки. 

Thetoothandtheroot – це франко-український дует молодих художників Микити Кравцова та Каміль Саньє-Кравцової. Він реалізує численні проєкти з різними засобами вираження: аудіовізуальними, живописом, колажами та вишивкою, щоб втілити соціальну критику, яка викриває абсурд. Микита був гостем паризької артрезиденції La Cité des Arts, зараз він – один із художників артмайданчика на Rivoli 59. 

Дейл Дорош – всесвітньо відомий кераміст українсько-канадського походження, який живе та працює у Валлорісі (Франція), де створив та керує однією з найкращих художніх резиденцій для керамістів. Дейл представить свої останні роботи з кераміки. 

Як повідомляв Укрінформ, у липні 2021 року Посольство України у Франції разом із Державним агенством України з питань кіно, Кінофестивалем «Молодість» та іншими українськими кінематографічними організаціями вітали гостей на українській званій вечері в рамках 74-го Каннського міжнародного кінофестивалю.

Фото: Посольство України у Франції

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-