У Кракові діаспора взяла участь у відкритті виставки «Україна. Спільні погляди на взаємини»

У Кракові діаспора взяла участь у відкритті виставки «Україна. Спільні погляди на взаємини»

Укрінформ
У Краківському міжнародному центрі культури урочисто відкрили виставку «Україна. Спільні погляди на взаємини», реалізовану у співпраці Національного художнього музею України (НХМУ) і Краківського міжнародного центру культури (КМЦК). 

Як передає Укрінформ, про це повідомило Генеральне консульство України у Кракові.

Також партнерами проєкту з польської сторони виступила низка інституцій, зокрема: Національний музей Кракова й Національний музей Варшави, галерея «Арсенал» із Бялогостоку та ін.

У церемонії відкриття вернісажу взяли участь: голова Краківського кола Об’єднання українців Польщі Андрій Олійник і головний редактор UAinKrakow Ольга Менько, а також колишній Посол Республіки Польща в Україні і голова правління Товариства «Вілла Децеюша» Ян Пєкло.

 «За визначенням організаторів, проєкт дає унікальну можливість представити твори провідних українських художників у зіставленні з польськими митцями, а також замислитись над питаннями сусідства обох країн, взаємних стереотипів і міфів, двостороннього діалогу  та бачення спільного майбутнього. Його метою є розбудова добросусідських відносин між Україною та Польщею, формування позитивного іміджу України у світі, посилення присутності нашої держави та її творчого надбання у світовому контексті», – йдеться в повідомленні.

У генконсульстві розповіли, що на вернісажі представлено 60 творів XVIII-XXI cт. з колекцій Національного художнього музею України, Національного заповідника «Києво-Печерська лавра», Національного музею «Київська картинна галерея», Музею театрального, музичного та кіномистецтва України, приватних зібрань й фондів сучасних художників. Хронологія показу охоплює понад три століття, основними тематичними лініями є державотворення, козацтво, національні персоніфікації, та ін.

З вітальними словом до організаторів та учасників заходу звернувся Генеральний консул України в Кракові Вячеслав Войнаровський, а також виступили з промовами: директорка КМЦК Агата Вонсовска-Павлік, Заступник директора з виставково-експозиційної роботи НХМУ Оксана Баршинова та ін.

Виставка доповнює цикл подій у Кракові присвячених 30-річчю відновлення Незалежності України та представляє польській громадськості й українській громаді міста культурну спадщину нашої держави і її експозицію можна буде оглянути до 16 січня 2022 року.

Нагадаємо, у Нижньосілезькому воєводстві (південний захід Польщі) відбулася акція висадження 30-ти хвойних та листових дерев на честь 30-річчя Незалежності України.

Фото: Генконсульство України у Кракові

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-