Фальшиві наративи про Україну у світі здебільшого формує російська пропагандистська машина - Чолій

Фальшиві наративи про Україну у світі здебільшого формує російська пропагандистська машина - Чолій

Укрінформ
Дезінформаційні наративи про Україну та українську діаспору, які поширюються у світових ЗМІ та соцмережах різних країн, переважно формує потужна, добре фінансована російська пропагандистська машина.

Як повідомляє кореспондент Укрінформу, про це заявив на брифінгу президент громадської організації "Україна-2050", голова Постійної міжнародної місії медіамоніторингу щодо дезінформації відносно України та української діаспори Євген Чолій.

Він поінформував, що Місія, організована громадською організацією “Україна-2050”, розпочала роботу 4 червня. Станом на 20 серпня Місія нараховує 168 членів з 56 країн, які від 4 червня на волонтерських засадах здійснюють медіа моніторинг 42 мовами світу.

"З початку діяльності Місії спостерігачі вже надіслали понад 100 звітів. Аналітики Місії проаналізували ці звіти та узагальнили дезінформаційні наративи, які переважно формує російська пропагандистська потужна, добре фінансована машина", - сказав Чолій.

Зокрема, серед таких наративів він назвав відомі російські тези що "українці та росіяни - один народ", "українська влада є нелегітимною та знаходиться під зовнішнім управлінням США", "на сході України відбувається внутрішньоукраїнський конфлікт", "Київ планує військовий наступ на Донецьк", "Україна не виконує Мінських угод та порушує режим припинення вогню", "Україна залежить від Росії та потребує доброї волі Росії для свого існування", "Крим приєднався до Росії внаслідок демократичного референдуму, а Революція Гідності є державним переворотом", "Україна є дитям Радянського союзу і створена завдяки Радянському союзу" тощо.

"Наша Місія буде протидіяти таким фальшивим наративам... Ми поки що напрацювали вже конкретно, як ми можемо протидіяти поширенню дезінформації у Фейсбуці. Але ми продовжуємо працювати... Ми маємо підтримку громадянського суспільства в Україні. Спостерігачі Місії у 56 країнах - це фактично здебільшого лідери українських громад у цих країнах і особи, дотичні до журналістики. Ми будемо шукати шляхи співпраці із відповідними структурами в даних країнах, щоб запобігати поширенню дезінформації у ЗМІ та соцмережах. Наступний етап - ефективно протидіяти з підтримкою відповідних органів влади в країнах проживання української діаспори", - зазначив президент громадської організації "Україна-2050".

Він також поінформував, що Місія встановила контакти з Міністерством закордонних справ України та Радою національної безпеки й оборони та висловив сподівання, що "вони даватимуть свої плоди".

Нагадаємо, Президент Світового конгресу українців Павло Ґрод заявив, що в Російській Федерації нині здійснюється етнічний геноцид проти українців методом зомбування та ізоляції.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-