СКУ подав позов в Євросуд про порушення в Росії прав української діаспори

СКУ подав позов в Євросуд про порушення в Росії прав української діаспори

Укрінформ
Президент СКУ Павло Ґрод заявив, що Світовий конґрес українців подав позов до Європейського суду з прав людини, після того, як в Росії була відхилена апеляція Конгресу щодо визнання СКУ «небажаною організацією».

Як повідомляє кореспондент Укрінформу про це він сказав під час ІІ віртуального форуму СКУ «Єднаємось Україною». 

«Мусимо зрозуміти, що це (порушення Росією прав людини щодо українців в РФ та на окупованих територіях - ред.) відбувається етноцид. Щоби повністю зліквідувати українців і в Росії, і в окупованих територіях Донбасу і Криму. Ми (СКУ - ред.) вже поставили позов до Європейського суду з прав людини», - сказав Грод.

За його словами, це було зроблено після того, як СКУ програв в Росії судовий процес, на якому опротестовував визнання Світового конґресу українців «небажаною організацією». «Ми вже пройшли судовий процес в Росії, не виграли його. Є така серйозна протиукраїнська політика в Росії, що ми вже давно не бачили. І це є серйозне порушення людських прав, які ми будемо захищати на міжнародній арені. Шкіл (українських, - ред.) немає <…> навіть шароварщини вже не дозволяють», - підкреслив президент СКУ.

Перед тим, під час представлення зазначеної теми в програмі Форуму, було зазначено, що до 2014 року в Росії існувало 150 українських організацій. На цей час їхня кількість зменшилася до 10-15.

У ІІ форуму СКУ «Єднаємось Україною». беруть участь «представники різних поколінь української діаспори з шести континентів, це люди, які розвивають науку і культуру, бізнес і новітні технології, серед них відомі особистості, правозахисники і публічні дипломати». Мова йде про минуле, сучасне і майбутнє української спільноти в світі.

Ґрод та його співрозмовники спілкуються з ведучими “Суспільної студії”, у Києві. Глобальна дискусія транслюється з 17:00 наживо в ефірах UA:Перший (до 18:00), UA:Культура, UA:Крим, а також у Фейсбуці.

Читайте також: СКУ: Голоси української діаспори про Революцію Гідності не стихали і не стихнуть

Як повідомляв Укрінформ, перший віртуальний форум Світового конґресу українців «Єднаємось Україною» відбувся 17 жовтня 2020 року в прямому ефірі телеканалів UA:Культура та UA:Перший, а також онлайн. В межах глобальної дискусії учасники обговорили, що найбільше єднає українців світу.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-