У СКУ заявили про готовність діаспори підтримати «ключові культурні проєкти та місця пам’яті»

У СКУ заявили про готовність діаспори підтримати «ключові культурні проєкти та місця пам’яті»

Укрінформ
Директор місії Світового конґресу українців в Україні Сергій Касянчук від імені світової української діаспори сказав, що закордонні українці готові підтримати «ключові культурні проєкти та місця пам’яті світового та національного значення» за умови, що українська держава та її інститути візьмуть на себе керівну роль у впровадженні цих проєктів.

Як передає Укрінформ, про це повідомило Радіо Свобода.

«У грудні минулого року ми підписали меморандум з українським урядом, в якому є такий пункт: «будівництво та розвиток ключових культурних проєктів та місць пам’яті світового та національного значення». Йдеться про Національний музей-меморіал Голодомору, Національний музейний комплекс Героїв «Небесної сотні» – музей Революції гідності та третій, – і тут важлива сама назва, – Національний історико-культурний заповідник «Бабин Яр». Тобто ми точно вписали назву державного проєкту, а не приватного проєкту – і це принципова річ», – наголосив представник СКУ в Україні в розмові з Радіо Свобода.

На думку СКУ, організації, що об’єднує близько 20 мільйонів українців у понад 64 країнах світу, українській державі потрібна допомога в організації системної роботи в галузі політики пам’яті.

Читайте також: Представник СКУ відвідав нову експозицію Музею української діаспори

За словами Касянчука, йдеться про «вироблення прозорих та дієвих принципів державно-приватного партнерства, де держава відповідає за збереження та розвиток активів цих меморіальних комплексів, за вироблення державної системної концепції розбудови названих комплексів, а суспільство, донори та меценати, включно з діаспорою, допомагають інформаційно, організаційно та фінансово в безпосередньому здійсненні цих проєктів».

Касянчук наголошує, що, згідно з меморандумом, вони мають бути «реалізовані на світовому сучасному рівні, щоб поширювали відповідні меседжі та наративи для українського суспільства та світової громадськості».

Нагадаємо, Сергій Касянчук на всеукраїнському форумі «Україна 30. Гуманітарна політика» заявив, що пріоритетом СКУ залишається визнання у світі Голодомору геноцидом українців.

У квітні 2021 року Міністерство культури й інформполітики України, Національний музей Голодомору-геноциду, Світовий конгрес українців і міжнародний благодійний фонд Музею Голодомору підписали меморандум про партнерство у проєкті творення другої черги музею.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-