У Перемишлі вшанували пам’ять борців за незалежність України і Польщі

У Перемишлі вшанували пам’ять борців за незалежність України і Польщі

Фото
Укрінформ
У Перемишлі та на військовому кладовищі у Пікуличах вшанували пам'ять вояків УНР, які боролися за незалежність України та Польщі.

Участь у традиційних щорічних заходах взяли делегація Українського інституту національної пам’яті на чолі з головою Антоном Дробовичем, представники Львівської облдержадміністрації, українські дипломати, представники української громади у Польщі, представники польської місцевої адміністрації, передає кореспондент Укрінформу.

"Під час цих заходів вказано на загальнолюдський вимір пошанування борців за незалежність України і борців за незалежність Польщі, адже в Пікуличах поховані люди, які на початку минулого століття боронили Європу від більшовизму", - зазначив у коментарі агентству голова УІНП Дробович.

Вшановуємо пам'ять українських воїнів, які поховані на військовому цвинтарі у Пікуличах біля Перемишля / Фото: Посольство України у Польщі

У зв’язку з карантинними заходами у місті не відбулося традиційної ходи від архикатедрального собору святого Івана Хрестителя УГКЦ до українського військового кладовища у Пікуличах на околиці Перемишля. У рамках вшанування вояків УНР проведено богослужіння в соборі УГКЦ, а згодом – панахиду на військовому кладовищі з промовами присутніх гостей та покладанням вінків і квітів до пам’ятника борцям за незалежність України і Польщі.

Читайте також: У Нідерландах вшанували пам'ять лідера ОУН Коновальця

Участь у заходах взяли кількасот осіб. Поліція охороняла учасників заходів від можливих інцидентів.

Як відомо, на військовому кладовищі в Пікуличах під Перемишлем є могили українських Січових стрільців, вояків Української галицької армії, які в 1918-1920 роках на чолі з Симоном Петлюрою боролися поряд із Юзефом Пілсудським проти більшовиків. На цвинтарі також є дві братські могили вояків УПА, які в 1946 і 1947 роках загинули в селах Бірча і Лішня.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-