У Нью-Йорку нагородили наукову гордість України – Любомира Романківа

У Нью-Йорку нагородили наукову гордість України – Любомира Романківа

Фото
Укрінформ
Відомий український винахідник у США Любомир Романків отримав Орден Князя Ярослава Мудрого, присуджений йому Президентом України.

Як повідомляє Укрінформ, урочиста церемонія відбулася в понеділок у Нью-Йорку, в приміщенні Генерального консульства України.

«Внесок Любомира Романківа у світову науку давно визнано у всьому світі. За весь час лише двох українців було внесено до Зали слави США – Ігоря Сікорського й Любомира Романківа», - зазначається в повідомленні Посольства України США.

Читайте також: У Нью-Йорку нагородять українського «Ілона Маска» - Любомира Романківа

Романківа називають «українським Ілоном Маском», а без його винаходів могло не відбутися й таких світових гігантів комп’ютерної індустрії, як компанія Apple.

«Саме завдяки його винаходам ми завдячуємо появі персонального комп’ютера, жорсткого диска, інтернету, сонячних батарей та інших речей, якими ми звикли користуватися сьогодні щодня», - зазначають у Посольстві.

За своє життя Любомир Романків зробив 180 наукових відкриттів, 67 із них отримали патенти. Його винаходи вивчають у найбільших університетах США, Великої Британії, Німеччини, Швейцарії, Італії, Швеції, Данії, Польщі, Японії, Кореї, Тайваню, Сінгапуру та України.

Орден Любомиру Романківу вручив Посол України в США Володимир Єльченко.

Читайте також: Зеленський відзначив державними нагородами іноземців

Як повідомлялося, Романків є володарем видатної нагороди з дослідження Електрохімічної Спільноти, нагороди AESF за досягнення в науці, Меморіальної премії IEEE Морріса Лібмана, Медалі Вітторіо де Нора від Електрохімічного товариства, а також Золотої медалі Перкіна від Сільноти хімічної індустрії.

Він також є дійсним членом Академії інженерних наук ІВМ та Академії інженерних наук України, членом Наукового товариства імені Шевченка. Крім того, як громадський діяч Романків є членом президії Світового конгресу вільних українців, головою Комітету Української Молоді при СКВУ, організатором і головою студентських товариств в Едмонтоні та Бостоні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-