Книга про Голодомор української авторки з Австралії отримала «золото» на IPPY Awards

Книга про Голодомор української авторки з Австралії отримала «золото» на IPPY Awards

Фото
Укрінформ
Книга «Holodomor: Silenced Voices of the Starved Children» («Голодомор: заглушені голоси голодних дітей») Лесі Мельничук з Австралії отримала золоту медаль в одній з категорій премії Independent Publisher Book Award 2019 (IPPY Awards).

Про це йдеться на сайті премії.

«Золото: "Holodomor: Silenced Voices of the Starved Children" Лесі Мельничук і Філа Вебстера, видавництво Carina Hoang Communications», - зазначається у розміщеному на сайті  перелику  переможців 2019 року.

 Український інститут Америки на своїй сторінці у Facebook привітав Лесю Мельничук із нагородою.

«Вітання українсько-австралійській авторці д-ру Лесі Мельничук за отримання золотої медалі премії Independent Publisher Book Award за її книгу «Holodomor: Silenced Voices of the Starved Children» у категорії «Європейський регіон, найкраще у документальній, науковій літературі», - йдеться у повідомленні.

Зазначається, що до збірки уівйшли 40 історій,  почутих від тих, хто пережив «голод-терор 1932-33 рр. і пізніше мігрував до Західної Австралії».

У передмові до книги головний редактор Леся Мельничук зазначає, що Голод в Україні у 1932-33 рр. можна справедливо назвати геноцидом. «Насправді те, що я досліджувала, - це історія нашої маленької української громади в Перті (Західна Австралія). Чому ми не знали про це? Чому ми не говорили про це? Чому світ не говорив про це? Чому цей епізод історії не вивчали студенти поряд з історією Голокосту? Те, про що я дізналася, було руйнівним голодом, принесеним Сталіном українському народу, до якого, на мою думку, можна справедливо вживати слово геноцид» - написала авторка.

На задній частині обкладинки зазначається: «Голодомор означає смерть через голод. Український геноцид 1932-33 рр. був штучним голодом у радянській Україні. Під час Голодомору мільйони етнічних українців загинули від голоду у мирний час. Безпрецедентна катастрофа в історії України». Також нагадується, що з 2006 року Голодомор був визнаний Україною та рядом інших країн як геноцид українського народу, здійснений радянським урядом.

Збірка вийшла у жовтні 2018 року. Текст книги доповнюється репродукціями картин про Голодомор для кращого візуального сприйняття подій. 

У січні та березні цього року відбулися презентації видання, зокрема, у Перті,  Сіднеї та Мельбурні.

Читайте також: Українців закликають підтримати петицію про визнання Голодомору геноцидом країнами ЄС

Як зазначається на сайті IPPY Awards, ця щорічна премія була створена у 1996 р. у США для того, аби сприяти визнанню незалежних, університетських і самостійно виданих книг, що публікуються щороку. Нагороди представлені Jenkins Group - компанією з маркетингу книг і видавничих послуг, розташованою в місті Траверс-Сіті, штат Мічиган. Повідомляється, що з 1988 року Jenkins Group віддано допомагає авторам та невеликим друкарням досягти успіху у сфері видавництва та книготоргівлі.

Щорічно у премії беруть участь близько 2,4 тисячі видавництв з усього світу, книжки яких розраховані на англомовну аудиторію. Зокрема, у 2017 році оргкомітет отримав 5 тис. заявок. З моменту заснування премії нагороди отримали понад 5 тис. видань.

Церемонія нагородження переможців 2019 року відбудеться 28 травня у Нью-Йорку.

Читайте також: На сайті Бундестагу з’явилася петиція про визнання Голодомору геноцидом

Як відомо, Голодомор 1932–1933 років – геноцид українського народу, здійснюваний тоталітарним комуністичним режимом СРСР. Загальна кількість жертв Голодомору досі не підрахована, окремі історики говорять про цифри від 3 до 7 мільйонів осіб.

У листопаді 2006 року Верховна Рада визнала Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Актом геноциду Голодомор 1932–1933 років в Україні на міждержавному рівні крім України визнають 15 держав-членів ООН і держава Ватикан.

Фото: Укрінформ, ippyawards.com

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-