Українці у Польщі готуються голосувати на президентських виборах в Україні

Українці у Польщі готуються голосувати на президентських виборах в Україні

Укрінформ
Українці у Польщі готуються голосувати на президентських виборах в Україні: перевіряють себе у списках виборців і пишуть заяви про включення до цих списків. 

Про це повідомляє власний кореспондент Укрінформу.

Ірина Кобильченко та її донька Дарія прийшли у консульський відділ посольства України в РП написати заяви про включення до списків виборців. “Те, що ми перебуваємо на території Польщі у такий важливий для країни період, не знімає з нас відповідальності взяти участь у виборах. Я б навіть сказала, шо ця відповідальність, можливо, є більшою, але точно не меншою”, - підкреслила Ірина Кобильченко. «Питання чи йти, чи не йти голосувати не стояло. Це наш обов’язок», - додала вона.

Для 18-річної Дарії Кобильченко це будуть перші вибори у її житті. Вона каже, що це дуже важливий і цікавий досвід. Дівчина зазначила, що дилеми йти чи не йти на вибори у неї не було, адже мама виховала у неї почуття відповідальності.

Дарія підкреслила, що потрібно донести до української молоді важливість голосування на виборах. «Потрібно переконувати українську молодь голосувати, не стояти осторонь», - переконана дівчина.

Як повідомлялося, у Польщі одна з найбільш чисельних українських діаспор у світі – понад мільйон осіб. Люди, які виявлять бажання проголосувати, зможуть це зробити при українських консульських установах у Гданську, Кракові Любліні, а також в українському посольстві у Варшаві.

В усій Польщі вже зареєстровано 30 тис. осіб, які тимчасово проживають в РП і можуть прийти на виборчі дільниці. За останні два тижні понад 200 українців написали заяви про включення до списку виборців.

Керівник консульського відділу посольства України в Польщі Світлана Криса закликала усіх громадян України, які ще не написали заяви і не стали на консульський облік, але планують прийти проголосувати, зробити це якомога швидше.

Нагадується, що українці за кордоном зможуть проголосувати на президентських виборах на 102 виборчих дільницях в 72-х країнах. Якщо ви вже є у списках, то для того, аби проголосувати за кордоном, треба мати при собі закордонний, дипломатичний або службовий паспорт.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-