Від прибиральника до мільярдера: три історії успіху закордонних українцв

Від прибиральника до мільярдера: три історії успіху закордонних українцв

Фото
Укрінформ
Розробник  WhatsApp, співзасновник PayPal та власник низки великих підприємств у галузі хімічної промисловості – закордонні українці, які стали мільйонерами з нуля.

Як досягти великого успіху завдяки праці й розуму на прикладі їх історій трьох українських емігрантів  розповідає Gazeta.ua.

Ян Кум: заснував WhatsApp, один із найуспішніших месенджерів у світі

Майбутній інженер виріс у Фастові на Київщині в доволі бідній родині. Сім'ї не завжди вистачало коштів на оплату комунальних рахунків чи електрики. Саме через бідність 16-річний хлопець разом із мамою та бабою переїхав у США. Батько залишився жити в Україні.

В еміграції Ян був змушений поєднувати навчання з роботою прибиральника. Із часом у його матері діагностували рак, і родина виживала на допомогу по інвалідності.

У 18 років хлопець уже вільно володів англійською та почав самостійно вивчати програмування, навіть вступив до університету. Але кинув навчання через рік, бо отримав пропозицію роботи у Yahoo, з якої звільнився у 2007 році.

У 2009 році iPhone надихнув Яна Кума до створення мобільного додатку WhatsApp для обміну повідомленнями. А в лютому 2014 року Facebook заплатила за мобільний месенджер 16 млрд доларів США. В одну мить Ян Кум, власник 45% акцій компанії, розбагатів на 6,8 мільярдів. У 2014 компанія Марка Цукерберга витратила на придбання WhatsApp майже третину своїх вільних коштів – 19 млрд доларів США.

У травні 2018 року Ян Кум вирішив піти з компанії та покинув Раду директорів Facebook.

Макс Левчин: співзасновник та головний інженер PayPal, віце-президент з розробки в компанії Google зі статком у 300 млн доларів США

Левчин родом із Києва. У США переїхав разом із батьками в 16 років як політичний біженець. Перший час родина жила у родичів у Чикаго. Як згадує сам чоловік, із заощаджень вони мали лише 700 доларів.

Макс поступив в Університет штату Іллінойс, де вивчав комп'ютерні науки. Після навчання відправився працювати в Силіконову долину. Там багато працював над власними проектами, жоден з яких не приніс прибутків. Але Левчин на цьому не зупинився і разом з іншими розробниками створив платіжну систему PayPal. Так народилося поняття "електронні гроші".

У 2002 році eBay придбала платіжну систему PayPal за 1,5 млрд доларів США. Доля українця склала 34 млн доларів США.

У 2004 році Левчин запустив власний стартап Slide, головною розробкою якого був сервіс зручного відображення великої кількості фотографій для користувачів соціальної мережі MySpace. Пізніше Slide переорієнтувалася на створення соціальних сервісів для MySpace і Facebook.

У результаті фотохостинг Левчина придбав Google, а сам Левчин став віце-президентом компанії. У 2009 році Макс Левчин посів 25 рядок у списку найбільш успішних бізнесменів молодших за 40 років.

Алекс Ровт (Кисельов): мільярдер, власник низки великих підприємств у галузі хімічної промисловості

Народився в місті Мукачеві в сім'ї службовця. У 21 рік переїхав до Угорщини на постійне місце проживання. Починав працювати різноробом у магазині. За кілька років став начальником головного управління збуту плодово-овочевої продукції Угорщини.

У 1985 році емігрував з Угорщини до США та змінив прізвище на Ровт. Там працював у фірмі зі столярних виробів, у ювелірній фірмі. Потім відкрив власний ресторан. Зараз він - президент компанії "IBE Trade Corp" у Нью-Йорку, що займається виробництвом та продажем реалізації мінеральних добрив.

У 2008 році журнал Forbes включив вихідця з України зі статками у 1,57 млрд доларів США у свій список найбагатших людей планети.

Фото: jetsetter.ua, Offshoreview.eu, theepochtimes.com

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-