Українка розповіла про податки в Данії

Українка розповіла про податки в Данії

1087
Укрінформ
Середня зарплата данців – приблизно € 3,5 тис., але майже 50% зарплати йде на податки. 

Про це розповіла українка Оксана, яка 25 років мешкає в Данії, повідомляє Gazeta.ua.

"Податок від половини до одного проценту від твоєї річної зарплати. Це все-таки 300-400 євро на рік. Досить велика сума для деяких людей. Чому ж люди платять цей податок? Тому що завдяки цьому одружитися, похрестити дитину і навіть влаштувати похорони – це все абсолютно безплатно", – каже Оксана, так як завдяки високим податкам у країні безкоштовна медицина, освіта і церква.

Податок стягується для утримування церкви: на зарплати священнослужителям, будівництво нових храмів і реставрація старих. 

Відсоток оподаткування у Данії дуже високий. Насамперед це стосується автівок. Податок на придбання машини вищий за її вартість – 150%. Таким податком обкладаються дуже дорогі або великі машини, тому данці віддають перевагу простішим автівкам, бо на них податок трохи менший – 105%. Окрім того є ще й інші податки на авто, які водії виплачують регулярно. Це податок на бензин, а ще – на вагу машини.

Оксана радить користуватися і громадським транспортом.

"Метрополітен повністю автоматизований, у потягах немає машиністів, а система оплати дуже зручна. Спеціальну магнітну карточку прикладаєш до автомата на пропускному пункті перед поїздкою і після, система сама вираховує, скільки потрібно зняти грошей. Ціна залежить від довжини маршруту. Зазвичай поїздка в метрополітені обходиться від двох євро. Головне зайцем не їздити, бо значно дорожче обійдеться – більше ніж 100 євро".

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-