"Землю" Довженка безкоштовно покажуть у США

"Землю" Довженка безкоштовно покажуть у США

915
Ukrinform
Фільм Олександра Довженка "Земля", який став вершиною українського кінематографу, безкоштовно продемонструють 7 серпня жителям Чикаго.

Про це інформує UaPost.us.

"89-хвилинна німа чорно-біла стрічка розповідає про період колективізації, тоді щойно оголошеної. Довженко у властивій йому манері підійшов до теми з філософським розмахом: режисер та сценарист перетворив образ землі на метафору національного космосу, центр і сенс існування українського селянина. У цьому гармонійному космосі землероби ведуть щасливе позачасове життя, спокій якого порушує поява трактора. У фільмі Довженко показав розірвання органічного і містичного зв'язку з землею, яке спричинює колективізація", - йдеться в анонсі події. 

Зазначається, що двогодинний показ фільму розпочнеться о 20:00 за адресою: 1740 W 18th St, Chicago.

Відомо, що на київські екрани стрічка вийшла 8 квітня 1930 року, а вже за 9 днів була знята з показів, як офіційно пояснили, через "натуралізм та замах на звичаї". 

Натомість, у Європі фільм мав чималий успіх. Після прем’єри у Берліні про Олександра Довженка з’являється 48 публікацій, а у Венеції італійські кінематографісти називають його "Гомером кіно".

У Радянському Союзі фільм реабілітували лише в 1958 році після міжнародного референдуму у Брюсселі. До речі, саме тут він увійшов до переліку 12 найкращих фільмів всесвітньої історії кіно. 

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-
*/ ?>