У Рівному археологи виявили давнє поховання та споруду для випікання хліба Х століття

У Рівному археологи виявили давнє поховання та споруду для випікання хліба Х століття

Фото
Укрінформ
Під час археологічних робіт у Рівному виявили поховання, що датується IV-V століттям та споруду з п’ятьма печами для випікання хліба Х століття.

Про це кореспондентові Укрінформу розповів кандидат історичних наук, керівник Кам’янець-Подільської архітектурно-археологічної експедиції державного підприємства «Науково-дослідний центр «Охоронна археологічна служба» Інституту археології НАН України Павло Нечитайло.

«У Рівному роботи проводила Правобережна комплексна експедиція державного підприємства «Охоронна археологічна служба України». Традиційно наш науково-дослідний центр проводить дослідження в місцях, де плануються земляні роботи і є об'єкти археології. Так і сталося цього разу. Ця територія досліджувалася колегами до і під час повномасштабного вторгнення, однак в інших місцях. Ними було виявлено поселення ХІІ століття. У нас теж був на розкопі цей шар. Однак трапились об'єкти, які на інших ділянках не зустрічалися. Це поховання IV-V століття нової ери та споруда з п’ятьма печами для випікання хліба Х століття», - зазначив Нечитайло.

У Рівному археологи виявили давнє поховання та споруду для випікання хліба Х століття / Фото: Анастасія Лелюк, Сергій Сокальський

За його словами, під час попередніх досліджень на ділянці по вулицях Кулика і Гудачека були зафіксовані давні комплекси (житлові та господарські споруди) та ознаки місця проживання людей в давньоруську добу. Згідно з цими вишукуванням, цього року осередком Охоронної археологічної служби проводилися комплексні археологічні дослідження.

«Виявлені знахідки свідчать, що ця територія була сприятлива та густо заселена ще в давнину. Для розуміння давньої історії територій, де виникло Рівне, проведені дослідження безцінні. Подібні роботи мають проводитися в усіх інших місцях, де існує загроза пошкодження культурного шару та археологічних пам'яток, адже вони дають унікальну інформацію стратегічного значення, яка може зникнути назавжди», - додав Нечитайло.

Читайте також: На Хмельниччині державі повернули пам’ятку археології національного значення

Виявлені знахідки передали у Рівненський обласний краєзнавчий музей. Там панують провести виставку зі знайденими артефактами.

Як повідомляв Укрінформ, науковці з Німеччини долучаться до досліджень Більського городища на Полтавщині.

Перше фото: Анастасія Лелюк

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-