МКІП зафіксувало 242 епізоди воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини

МКІП зафіксувало 242 епізоди воєнних злочинів росіян проти культурної спадщини

Інфографіка
Укрінформ
Міністерство культури та інформаційної політики станом на 23 квітня зафіксувало 242 епізоди воєнних злочинів російських загарбників проти культурної спадщини України.

Як передає Укрінформ, про це повідомили у пресслужбі МКІП.

"Міністерство культури та інформаційної політики продовжує фіксувати воєнні злочини росіян проти культурної спадщини. Станом на 23 квітня 2022 року задокументовано 242 епізоди", - йдеться у повідомленні.

До переліку пошкоджень об’єктів культурної спадщини постійно додаються нові епізоди. Нещодавно ворожими ракетами обстріляно острів Хортиця в Запоріжжі. До війни музей на острові відновлювали в межах програми «Велика реставрація». Це знакове місце для кожного українця, осередок козацтва.

Також на Київщині пошкоджена будівля початку ХХ ст. – Макарівська публічна бібліотека. На Харківщині через обстріли пошкоджено старовинний Будинок вчителя 1925 року та ще, на жаль, багато історичних пам'яток.

"Ворог обирає цілі, щоб реалізувати свою основну мету – знищити осередки української культури. Загалом злочини росіян проти культурної спадщині в Україні зафіксовані в 11 областях України та в м. Києві", - йдеться у повідомленні.

Найбільше руйнувань зазнала культурна спадщина в Харківській області – 84 епізоди, в Донецькій – 45, в Київській – 38, в Чернігівській – 24, в Луганській – 17, в Сумській – 14. По 5 епізодів зафіксовано в Запорізькій, Житомирській областях та м. Києві, по 1 епізоду в Дніпропетровській та Миколаївській областях, а також 3 епізоди в Херсонській.

Читайте також: Ткаченко пропонує замінити на радіо «баскових» європейською музикою

Залишаються складнощі з отриманням інформації про руйнування з тимчасово окупованих територій та зон активних бойових дій. Але дані все ж надходять від українців. Міністерство, у свою чергу, все верифікує й систематизує.

“Наше міністерство, міжнародні партнери та всі українці роблять все можливе, щоб росіяни ще довго жалкували про свої злочини в Україні. Ми документуємо кожен епізод та формуємо детальну базу безчинств російської армії проти культурної спадщини. Всі матеріали будуть використані як докази у кримінальних справах проти воєнних злочинців. Агресору не вдасться зламати український дух. Адже увесь світ вже захоплюється нашими силою, сміливістю та щирим бажанням боронити свою землю й свободу”, – зазначив міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко.

Внаслідок бойових дій на території України руйнацій та пошкоджень зазнали 94 об’єкти культурної спадщини. Серед них: 16 пам’яток національного значення, 72 – місцевого значення та 6 – щойно виявлених об’єктів культурної спадщини.

Найбільше від окупантів постраждали релігійні об'єкти. Знищено або пошкоджено 92 споруди. Це православні храми, протестантські молитовні будинки, мечеті, синагоги. З них 35 – перебувають на обліку як пам’ятки історії, архітектури та містобудування.

Пошкоджені або зруйновані: 29 меморіальних пам’ятників на честь історичних особистостей та подій ХІХ – початку ХХІ ст., 19 будівель та комплексів музеїв і заповідників, 33 будинки культури, театри та бібліотеки, а також деякі інші об’єкти цінної історичної забудови.

У МКІП нагадали, що руйнування об’єктів культурної спадщини – це воєнний злочин за Гаазькою конвенцією 1954 року. Допомагайте фіксувати злочини рф на національній платформі: https://culturecrimes.mkip.gov.ua/. При цьому необхідно пам'ятати про особисту безпеку – вона на першому місці. Всі зібрані матеріали будуть використані як докази для кримінальних проваджень проти російських злочинців.

Як повідомлялося, Литва і Польща співфінансуватимуть національну платформу з управління культурною спадщиною в Україні.

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-