Виставка старовинних світлин відкрилася у Житомирі

Виставка старовинних світлин відкрилася у Житомирі

Укрінформ
У Житомирі відкрилась виставка «Житомиряни в світлописах ХІХ ст.», фото для якої зі своїх родинних фотоальбомів надали жителі міста.

Про це повідомляє кореспондент Укрінформу.

«На виставці представлені світлини, створені з оригіналів приватних колекцій житомирян. Ми зібрали понад 60 світлин, а на виставці експонуються близько 30. На них жителі Житомира, які жили тут у ХІХ ст. Світлини зроблені різними фотографами, котрі працювали у місті», - розповіла організатор виставки, голова громадської організації «Студентський польський клуб» Валентина Юсупова.

За її словами, фотографії почали збирати на початку року. Деколи виникали труднощі, коли житомиряни приносили сімейні альбоми з пошкодженими світлинами. Для виставки оригінали фотографій опрацювали для того, аби відобразити автентичні зображення.

У Житомирі відкрилась виставка світлин із зображеннями містян ХІХ ст. / Фото: Ірина Чириця, Укрінформ

Як розповів кандидат історичних наук, доцент кафедри історії України Житомирського державного університету імені Івана Франка Антон Сичевський, у другій половини ХІХ – на початку ХХ ст. у Житомирі був 61 фотограф. Більшість фотоательє розміщувалися на вулицях Михайлівській, Бердичівській, Київській та Петербурзькій (нині Покровська).

Читайте також: У Будапешті презентували "Таємничу Україну" зі світлинами з віддалених українських сіл

Виставка «Житомиряни в світлописах ХІХ ст.» експонується в Gnatyuk Art Center. Вона створена завдяки співпраці Студентського клубу польського, Житомирського коледжу культури і мистецтв ім. І.Огієнка та Gnatyuk Art Center.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-