Урбаністичний фестиваль Parade-fest оголосив програму

Урбаністичний фестиваль Parade-fest оголосив програму

Фото
Укрінформ
Цьогорічний фокус освітньо-мистецького урбаністичного фестивалю про право на місто Parade-fest, який пройде у Харкові 9-11 вересня - критичне осмислення 30 років Незалежності України крізь призму мистецтва, освіти, урбаністики та правозахисних рухів.

Про це Укрінформу повідомили організатори фестивалю.

«Я відчуваю, як у суспільстві поширюється такий настрій, мовляв, нічого не змінилося навіть після Майдану. Але насправді є дуже багато індикаторів, за якими можна відслідкувати, що це не так. Коли з'явилась тема «культура переходу», я почала аналізувати процеси, які, на мою думку, є такими індикаторами. Гадаю, що на фестивалі ми розкриємо найважливіші з них - це права людини, медіаманіпуляції та їхній вплив, інклюзія в широкому розумінні», - розповіла програмна директорка Вероніка Склярова.

Читайте також: У культовому театрі в Лондоні вперше виступить українська балетна школа

За її словами, задача цьогорічного фесту - не плакатно відсвяткувати річницю, послуговуючись яскравими символами, а критично осмислити зміни, що розпочалися в українському суспільстві з 90-х. Parade-fest поєднує освітню, візуальну, театральну та урбан програми для того, аби за допомогою різних мистецтв та медіа залучити людей до ревізії цінностей і свідомої розбудови культури міста.

Серед питань, які Parade-fest проблематизує у програмі «Культура переходу»: Як змінились українські міста після розпаду СРСР? Чи стали ми більш відповідальними, толерантними й відкритими? Чи можемо відрізняти фейк від реальності, а медіаманіпуляцію — від правди? Чи навчились будувати громадський простір разом? І взагалі, хто такі «ми»?

У програмі цього року - презентація й читка п‘єси скандальної польської драматургині Юлії Холевінської, документальна фотовиставка про архітектуру тимчасового житла Томаша Шерженя, прем’єрні покази «Української Одіссеї» від Dollmen та Театр «Нєфть», лекції, воркшопи та дискусії про незалежну журналістику, толерантність і право на публічний простір. На відвідувачів фесту, учасників і запрошених активістів чекають також презентація проєкту Анастасії Косодій і Наталії Ворожбит, лабораторія перформансу за участю художника Пьотра Армяновського, показ фільму Миколи Рідного, рейви, концерти та інсталяції в міському просторі.

Читайте також: «Живий словник Незалежності»: на Володимирській гірці у Києві провели фестиваль

Партнери Parade-fest 2021 - фестиваль сучасної музики та соціальних інновацій PLAN B, ХарківПрайд, платформа «Моє місто», ГО «Театр змін», Генеральне Консульство Республіки Польща в Харкові. Проєкт реалізується в межах партнерської програми «Культура.Туризм.Регіони» Українського культурного фонду та Державного агентства розвитку туризму.

Фото з сайту mycity.one

Приєднуйтесь до наших каналів Telegram, Instagram та YouTube.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-