У Києві показали 3D-модель корони Данила Галицького

У Києві показали 3D-модель корони Данила Галицького

Укрінформ
У Києві представили 3D-модель відновленого оригінального зображення корони, яка належала князю Волинсько-Галицької держави Данила Галицькому та його спадкоємцям.

Як зазначив на пресконференції кандидат історичних наук та науковий співробітник Інституту історії України Олександр Алфьоров, нині це найточніша модель корони, яка є, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Перед вами зараз найбільш точне з усіх існуючих зображень корони Данила Галицького. Реконструкція її зображення спирається на безпосередні джерела, які не можна виправити», - сказав Алфьоров.

Він зазначив, що корона Данила Галицького є одним із невід’ємних атрибутів на рівні з прапором, гетьманськими та президентським клейнодами. "Корона по-різному була зображена. Єдине, до чого дійшли історики у ХІХ - на початку ХХ сторіччя, що можливо корона Данила Галицького була перероблена перемишльським єпископом на свою митру, бо дійсно ця митра дуже сильно нагадує корону. Проте дослідження, які навколо цієї корони відбувалися, підтвердили, що сама корона – це виріб XVIII століття, вона не дорогоцінна. Метал – бронза з достатньо низькоякісною позолотою, що не відповідає статусу короля Данила", - розповів співробітник Інституту історії України, додавши, що каміння у короні було дорогоцінним.

Читайте також: Галицький замок: історія для мільйона туристів

Учасники пресконференції припускають, що це були сапфіри, рубіни або гранати, смарагди та великі білі перлини, які на той час були надзвичайно коштовними.

Досі місце перебування корони Данила Галицького невідоме, проте залишились відомості про її розмір та приблизний вигляд.

«Перед тим як ми брались до розробки моделі, переглянули багато інших корон того часу, бо межа між достовірністю і фантазією дуже тонка, і потрібно, перш за все, добре розбиратись в мистецтві ХІІ-ХІІІ століття. Ми взяли за основу корону Генріха Третього та «Малюнок короля, що тримає скіпетр», оскільки їхні способи прикрашання подібні до корони Галицького», - зазначив засновник «Студії архітектури та історії реконструкцій» Валерій Міщенко.

Корону Данилу Галицькому подарував ще в 1253 році Папа Римський на честь коронації в Дорогичині. Після Першої світової війни вона потрапила до Москви. Коли частина Польщі потрапила до складу СРСР, її сховали, після цього інформацію про корону знайти важко.

Данило Романович (1201-1264) - галицько-волинський і великий князь київський, перший король Русі походив із династії Рюриковичів.

Розширений пошукПриховати розширений пошук
За період:
-